home Tipy, Zdraví, Zdraví Jak na správný výběr opalovacího krému

Jak na správný výběr opalovacího krému

Opalovací krém je v létě nutnost. Klidně jej můžete zařadit na svůj seznam must have letních věcí, mezi nimiž se s největší pravděpodobností nachází i sluneční brýle, pohodlné boty a vzdušné šaty. Bez opalovacího krému se v létě neobejdete – tedy v případě, kdy se nechcete už po prvním odpoledni stráveném opalováním na sluníčku spálit a citlivou pokožku pak několik dlouhých dní ošetřovat ve stínu.

Podle čeho vybírat opalovací krém?

Ještě nemáte po ruce kvalitní opalovací krém? Pak je ten nejvyšší čas to napravit! Sluníčko každým dnem pálí víc a víc, na nebi není jediný mráček a není se tak čemu divit, že vás to láká ven k vodě nebo na zahradu k bazénu. Ještě než ale svou pokožku vystavíte spalujícím slunečním paprskům, měli byste ji ochránit opalovacím krémem. Tak si pojďme říci, jak ho správně vybrat!

·         Jak vysokou ochranu?

Čím vyšší, tím lepší. To je snad logické. K dostání je hned několik druhů opalovacích krémů, které se liší svým stupněm ochrany SPF. Ideální volbou jsou opalovací krémy s SPF 30, které dokážou pokožku ochránit až před 96 % škodlivého UV záření. A to je tak akorát, abyste se nespálili, ale i přesto si pleť trochu opálili.

·         Jaký UV filtr?

Další věc, které byste při výběru opalovacího krému měli věnovat pozornost, je UV filtr. Ty jsou celkem dva a dělí se na UV filtr chemický a UV filtr fyzikální. Jaký je mezi nimi rozdíl? Chemický UV filtr se vsakuje do kůže, odkud vstřebává UV záření. Po nanesení musíte počkat minimálně 25-30 minut, než krém na kůži začne působit. Fyzikální UV filtr se naopak do pokožky nevsakují, zůstávají na povrchu a výhodou je, že působí okamžitě po nanesení.

·         Jeden krém do ČR i do zahraničí?

Možná se ptáte, zda vám stačí jeden opalovací krém na opalování tady u nás za našich podmínek i do zahraničí, kam se třeba chystáte na dovolenou. A odpověď? Bohužel nestačí! Především u moře je sluníčko ještě agresivnější, protože se odráží od vodní plochy. Do zahraničí si proto raději přibalte opalovací krém s vyšším UVF faktorem.

 

 

Spread the love