home Děti, Tipy Na co nezapomenout, když vybíráte dětské kolečkové brusle?

Na co nezapomenout, když vybíráte dětské kolečkové brusle?

Projevilo vaše dítko zájem o kolečkové brusle? V tom případě jste nyní postaveni před nelehký úkol v podobě jejich výběru. Pakliže jste si mysleli, že kolečkové brusle pro dítě vyberete pouhým pohledem a že se jejich pořízení scvrkne do několika málo minut, pak jste byli na omylu. Chcete-li pro své dítě jen to nejlepší, musíte při rozhodování, jaké kolečkové brusle mu pořídíte, hodně přemýšlet a dávat si na určité věci pozor.

Kdy jsou děti dostatečně staré na inline brusle?

Možná i vám hlavou běhá podobná otázka, která je vcelku logická, protože žádný milující rodič nechce své dítko vystavit jakémukoli nebezpečí. Podle odborníků jsou děti schopné naučit se jezdit na kolečkových bruslích již od 3 let, kdy ale hodně záleží na pohybových schopnostech každého z nich. Rozhodně to neznamená, že jakmile dítko dosáhne věkové hranice tří let, můžete jej automaticky postavit na inline brusle – důležitou roli zde hrají i balanční schopnosti.

Podle čeho dětské kolečkové brusle vybírat?

To vás určitě zajímá ze všeho nejvíce. Kolečkové brusle pro děti musí splňovat celou řadu kritérií, která rozhodně není radno podceňovat ani brát na lehkou váhu – jde přece o zdraví a bezpečí vašeho dítěte. Určitě sledujte, jestli vámi vybrané kolečkové brusle mají nastavitelnou velikost podvozku. To je jedna z vlastností, kterou dětské brusle zpravidla disponují – jedná se o podvozek, který je vyrobená z lehkého a odolného plastu, který se ovládá s pomoci stisknutí tlačítka.

Určitě je rozumné sledovat i velikost koleček. Pro úplně nejmenší bruslaře se rozhodně hodí malé průměry koleček, které spadají do nejnižší třídy ABEC 5. Čím je dítko starší, tím se mohou kolečka zvětšovat.

Na co si dát pozor?

Vybíráte-li in-line brusle pro vaše dítě, dbejte pozornost i tomu, jak dítěti v brusli drží nožička. Pamatujte, že pro maximální stabilitu a zároveň i jistotu při jízdě je potřeba, aby byla noha dobře fixovaná. To souvisí i se správnou velikostí dětských bruslí, některé modely dokonce nabízí nastavitelnost hned přes několik velikostí, kdy je možné velikost přizpůsobovat potřebám dítěte – zároveň jsou takové brusle investicí na několik let, protože i když dítěti povyroste noha, nebudete nuceni pořizovat nový model kolečkových bruslí.

Co se šněrování týče, určitě doporučujeme přezky, které se dají dostatečně utáhnout a nehrozí u nich, že by došlo k rozvázání během jízdy – nešvar bruslí na tkaničky.

Spread the love