home Dárky, Móda a styl Nadměrné dámské kabáty, do kterých se určitě vejdete

Nadměrné dámské kabáty, do kterých se určitě vejdete

Móda 90. let se vrací zpět. Doba, kdy na nás všechno tzv. viselo jako na ramínku je zpátky v podobě „oversized kabátů“. Dříve se nosily vytahané mikiny, velká trička, plandavé svetry, přičemž stejně tak by se dala nazvat i nynější kolekce dámských kabátů. Oversized je slovíčko pocházející z angličtiny a znamená v překladu nadměrný nebo jednoduše obrovský, což je perfektní charakteristika pro dámské kabáty, které můžete vidět na modelkách na módních molech po celém světě. Nadměrné dámské kabáty v sobě skýtají netušený potenciál, který v nich návrháři objevují až teprve teď.

Jsou praktické, jsou pohodlné a přitom si stále zachovávají punc elegance a stylovosti. Samozřejmě je nutné umět si daný kabát zvolit, i když v některých případech je možné i jenom zalovit ve skříni po nějakém starém dámském kabátu, který vám byl vždycky velký. Právě nyní nastal čas ho uvést do společnosti.

Nadměrné dámské kabáty jsou moderní

Oversized dámské zimní kabáty jsou hitem loňského i letošního roku, protože je možné je nosit jak na jaře, tak na podzim a samozřejmě v zimě. Poznáte je na první pohled, jelikož jsou několikanásobně větší, než jejich majitelka, která se v nich tak trochu ztrácí. To znamená, že si nemusíte dělat starosti s figurou, ať už z hlediska kil, nebo z hlediska několika svršků, které mohou působit pod kabátem nevzhledně.

Díky větší velikosti se vám pod kabát vejde více vrstev oblečení, což je dobré především pro „zmrzlíky“. Pod oversized kabát se vejde i sako, aniž byste si ho nějak zmačkala nebo zdeformovala. Nejlépe vypadají jednoduché oversized dámské kabáty, které jsou jednobarevné a jejich střih je prostý. A aby byl efekt dokonán, nejlépe se k takovému kabátu nadměrné velikosti hodí kalhoty úzkého střihu, které zdůrazní kontrast. Další možností jsou dámské kabáty se zvýrazněnými prvky, jako jsou knoflíky, límec nebo lem, které mluví samy za sebe.

Spread the love