home Dárky, Tipy, Zdraví, Zdraví Infrasauna pro dva: saunování na dosah ruky

Infrasauna pro dva: saunování na dosah ruky

K tomu abyste si domů pořídili vlastní infrasaunu, stačí necelý 1,5 m² volného prostoru. Proto je vlastní infračervená sauna pro dva čím dál oblíbenější. Vejde se prakticky kamkoliv.

Pobyt v infrasauně prospívá každému organizmu. Funguje na principu šíření infračerveného záření. Kvalitní zářiče vytváří celé spektrum infrapaprsků, od krátkých po dlouhé vlny. Díky tomu prohřívají povrch kůže, horní kůži i podkoží.

Infrasauna pozitivně působí na imunitní systém, kůži a pokožku, krevní oběh, ulevuje od bolesti zad a v neposlední řadě detoxikuje organismus. Pokud chcete zářit zdravím, stačí jediné – trochu místa.

Infrasauna pro 2 osoby. Rozměry, do kterých se vejde každý

Chcete si užívat blahodárného záření ve dvou? Dobrá zpráva. Délka malé infrasauny pro dva se pohybuje okolo 1, 4 m², šířka 1, 2 m². Výška pak běžně bývá 2 metry čtvereční. Hodí se tedy perfektně pro páry nebo menší rodiny či domácnosti.

I při minimalizaci prostoru sauny zůstává vysoká kvalita. Můžete si tedy zvolit z klasických smrkových modelů i luxusních cedrových saun. Sauna tak skvěle podtrhne váš interiér.

Další kritéria výběru sauny

Čím má infrazářič vyšší vlnovou délku, tím hlouběji a účinněji prohřívá tkáně. Poohlížejte se tedy po sauně s širokospektrálním infrazářičem. Kvalitní infrazářič se nahřeje už za jednu vteřinu. Do menších saun se hodí keramické infrazářiče více než magneziové.

Tam, kde je důležitá cena, se používá levné dřevo či jeho imitace. Nejlepší variantou je dřevo hemlock, které vyhrává v soutěži poměr cena/výkon. Nejluxusnější volbu představuje cedr. Čím je materiál kvalitnější, tím má sauna delší záruku.

Příslušenství jako LED podsvícení, reproduktory nebo aktivní výparník je nadstandardní výbavou, kterou bývá dobré prodiskutovat společně s odborníky tak, ať dobře slouží.

Jedním z takových profesionálů v oblasti saun je česká společnost SaunaSystem. Infrasauny staví už přes 15 let. Používá ten nejkvalitnější materiál a vždy pomůže vybrat řešení přesně podle vašich očekávání. Stačí necelý 1, 5 m2 a domácí infrasauna může být vaše.

Spread the love