home Doplňky, Móda, Móda a styl Peněženky pro ženy

Peněženky pro ženy

Dámské peněženky již dávno nejsou jen předmětem určeným na uchovávání hotovosti. Souvisí to i s rozšířením mnoha různých materiálů, provedení a potisků. Každá žena si tak přijde na své a vybere si peněženku přesně podle svých představ. A již dávno není pravidlem, že by žena měla peněženku jen jednu. Pokud má žena peněženek více, může je využít jako originální módní doplněk pro doplnění outfitu. Je přece pochopitelné, že na dovolenou pod stan si s sebou vezmete jinou peněženku než do divadla či večerního klubu.

Materiál

Na výběr jsou peněženky z mnoha materiálů – látkové, plastové, koženkové i z pravé kůže. Ale tím výběr rozhodně nekončí, stačí trocha hledání a jistě narazíte také na peněženky z rifloviny, povoskovaného plátna, papíru či dokonce korku! Každý materiál má trochu jiné vlastnosti a liší se také svou odolností. Pamatujte proto při výběru peněženky na to, k jakému účelu ji budete používat a jakou zátěž musí vydržet.

Velikost

Další velmi rozmanitá kategorie. Peněženky můžete najít malé pouze na mince a pár stočených bankovek. Ty jsou praktické především na cestování či krátké zaskočení na nákup, neboť se vám vejdou všude.

Do větších kabelek se pohodlně vejde i velká peněženka, díky které můžete mít všechny důležité věci vždy při sobě. Dáte do ní totiž kromě hotovosti i všechny doklady, věrnostní karty a nepostradatelnou fotku svého manžela či potomka.

Nejčastěji používanými jsou však středně velké peněženky. Ač by se mohlo zdát, že se jedná o takový neslaný, nemastný střed, opak je pravdou. Ženy používající tyto peněženky si pochvalují především dokonalou praktičnost, kdy se spojilo to nejlepší z malé a velké peněženky do jednoho. Peněženka nezabírá mnoho místa a je tedy velmi skladná, ale vejde se do ní kromě peněžního obnosu i mnoho dalších věcí.

Vzhled

Vzhled nejvíce prozradí o vlastníkovi věci. Mladší hravé ženy často sáhnou po výrazném potisku, elegantní dámy zůstávají u jednobarevné varianty. Peněženky mívají zapínání na zip či na patentku, občas se setkáte i se suchým zipem u méně elegantních peněženek. Některé modely jsou (nejen) v rozích doplněné o kovové obruby, které slouží jako estetický doplněk, i ochrana před zničením. Zároveň si můžete vybrat z kapsičky na mince umístěné zvenku peněženky nebo vevnitř. Tak se k mincím dostanete až po otevření celé peněženky. Pro leváky se vyrábí speciální peněženky šité zrcadlově obráceně. V poslední době je také velmi populární mít peněženku se stejným vzorem jako kabelku. Významné firmy již na toto pamatují, a prodávají je v kompletech.

Výběr peněženky by rozhodně neměl být nepromyšlenou záležitostí. Je to důležitý doplněk, který neplní pouze praktickou funkci, ale svým vzhledem dokáže také mnoho prozradit o své majitelce. Vyberte si tedy tu peněženku, která se k vám nejlépe hodí, která vás zaujme. Pokud si však stále nevíte s výběrem rady, vsaďte na koženou peněženku. Je to tradiční, léty ověřená volba, proto dámskou koženou peněženkou rozhodně nic nezkazíte.

Spread the love
  • 5