home Móda a styl Pět tipů, jak podpořit růst vlasů

Pět tipů, jak podpořit růst vlasů

Nerostou vám vlasy? Doslova se zastavil jejich růst? Možná toužíte po podpoře vlasů, nespokojíte se s krátkými vlasy, které vám sahají sotva po ramena. Sice jsou dnes kratší styly moderní, ale ne každému krátké vlasy sluší. V případě, že patříte k ženám, jež touží po vlasech tak dlouhých, že se budou dotýkat zadečku, doporučujeme vyzkoušet několik tipů, které podpoří růst vlasů. Tak například věděli jste, že pokud si budete vlasy umývat horkou vodou, spíše je poškodíte, než je podpoříte? Umývání vlasů studenou vodou je pro vlasy daleko lepší, než kdybyste oplachovali šampon horkým pramenem. To je však jen jeden z mnoha tipů, který pro vás máme.

Pokud tedy chcete mít vlasy tak dlouhé, že vám je bude každý závidět, nechte se inspirovat našimi tipy a pár z nich třeba rovnou dnes vyzkoušejte.

Jak podpořit růst vlasů

  1. Věděli jste, že se mokré vlasy nesmí česat a že se s nimi ani nesmí chodit spát? Vlasy si umývejte ve chvíli, kdy mají možnost samovolně uschnout, nepomáhejte si fény, které vlasy zabíjí. Stejně tak nechoďte spát s mokrou hlavou, jelikož se mohou zacuchat a zapařit. Pokud ještě navíc budou vlasy uvázané do drdolu, dojde k jejich polámání, tudíž i ke zkrácení.
  2. Ne nadarmo se říká, že stříhání konečků pomáhá. Opravdu si nechte pravidelně stříhat konečky, odborníci radí, že by to měl člověk podstupovat každé tři měsíce.
  3. Stop používání gelů, laků a podobných stylingových přípravků! To vlasy jen zatěžuje. Jediné, co používejte, jsou olejíčky, které párkrát v týdnu vmasírujte do pokožky hlavy. Doporučujeme třeba olejíčky značky Maria Nila, které jsou velmi kvalitní a podporované světovými kadeřníky.
  4. Milujete vlasy učesané do vysokého drdolu? Pro vlasy to bohužel není nic přijatelného, dává to zabrat kořínkům, které najednou nevědí, kterým směrem mají růst.

Kvalitní vlasová kosmetika má velký vliv na to, jak rostou vlasy. Nebojte se za ni utrácet, zapomeňte na levné a nekvalitní produkty z drogerie, raději investujte do značek, jako je Kérastase nebo Plantur 39.

Spread the love