home Děti, Tipy Poprvé na tábor? Co všechno je potřeba zvážit?

Poprvé na tábor? Co všechno je potřeba zvážit?

Letní měsíce jsou tu a společně s nimi i dětmi tolik vytoužené prázdniny. Zatímco děti se na volné týdny těší, rodiče jsou z absence školní docházky jejich ratolestí často velmi rozpačití – především pak z toho důvodu, že pro ně musí řešit hlídání, případně jim vymýšlet nějaký zajímavý program. Oblíbenou variantou jsou dětské tábory, nad kterými letos možná uvažujete i vy. Chcete-li své dítě poprvé poslat za dobrodružstvím, určitě si nenechte ujít náš dnešní článek!

Radost i obavy jsou normální

 

Má-li dítko odjet na tábor, je zcela v pořádku, že pociťuje jak nadšení a radost, tak i obavy a smutek. Některé děti odloučení od rodičů snáší lépe, jiné zase hůře – od toho jsou tu rodiče, kteří své ratolesti přeci jen znají nejlépe a dobře vědí, co jejich děti zvládnou. Určitě proto v dětech podporujte jejich radost z blížícího se dobrodružství a snažte se potlačit obavy, které trápí jejich dětskou dušičku.

Jaký tábor vybrat?

 

Každý rok o prázdninách probíhá nespočet dětských táborů, které se liší svým zaměřením nebo třeba místem pobytu. Vybrat správný tábor pro dítě se může na první pohled zdát jako složitý úkol, určitě ale brzy zjistíte, že až taková noční můra to opravdu není. Pokud vaše dítě baví třeba tanec, kreslení, rádo tvoří nebo miluje indiány, máte volbu jednoduchou – pošlete jej na tábor, který se zaměřuje na danou aktivitu.

Od kdy jsou děti připravené odjet na tábor?

 

To je hodně individuální věc, na kterou bohužel nelze odpovědět konkrétně. Vrátíme se k tomu, co jsme v dnešním článku již jednou zmínili – rodiče své děti znají nejlépe. Některé děti jsou samostatné již v brzkém věku, jiným to trvá o něco déle. Určitě není rozumné lámat něco přes koleno a dítko na tábor nutit – domů by se vám vrátilo sklíčené a smutné, což rozhodně není vaším cílem. Jednotlivé tábory se liší i tím, pro jak staré děti jsou určené – i to pro vás může být pomocným vodítkem pro správný výběr.

Spread the love