home Tipy Pozdní dovolená, aneb kam vyrazit v září?

Pozdní dovolená, aneb kam vyrazit v září?

Prázdniny sice skončily, to ale neznamená, že je u konce i čas dovolených. Většina lidí si sice dovolenkový čas automaticky spojuje s horkým létem a prázdninovými měsíci, není to však podmínkou. Mezi vámi se jistě najde spousta lidí, kteří dávají přednost pozdním dovoleným, kdy už v exotických destinacích není takové rušno, ale přitom je ještě krásně teplo. Uvažujete-li o dovolené teď v září, pak je náš dnešní článek určený právě vám!

Kuba

Vyrazit v září na Kubu je výborný nápad. Právě v tomto měsíci zde totiž zpravidla vrcholí období dešťů, což je pro vás příslibem krásného počasí a teplot dosahujících až třiceti stupňů. Jedním z neoblíbenějších míst je letovisko Varadero, které slibuje více jak 20 km nádherných pláží s čistým mořem, kde koupat se je doslova pohádka. Je sice pravda, že v září na Kubu míří spousta turistů, což vám ale nemůže zabránit, abyste si zde svou pozdní dovolenou neužili i vy!

Maroko

Hodně lidí se Maroka bojí, protože o něm kolují nepříliš pozitivní zvěsti. Jakmile ale jednou vkročíte na tuhle půdu, hodíte všechny předsudky za hlavu a pobyt zde si zkrátka užijete. A to na maximum! Hlavní město Marrakesh je více než lákavým cílem a rozhodně stojí za návštěvu. Nebojte se tedy využít příležitosti a zavítat do země, která je díky mýtům a pověrám pro spoustu lidí nedostupná a vychutnejte si, co všechno vám tahle exotická destinace nabízí.

Španělsko

Nádherné Španělsko patří mezi oblíbené prázdninové cíle, ovšem vyrazit sem až v září je kolikrát daleko rozumnější. V tomto období zde ještě není tak vysoké procento srážek a teploty jsou více než příjemné. Rozhodnete-li se pro svou pozdní dovolenou právě pro Španělsko, nebudete litovat. Navíc pokud holdujete vínu, není nad čím váhat. V září totiž ve Španělsku vrcholí období vinobraní, což by si neměl nechat ujít žádný milovník dobrého vína!

Řecko

I Řecko patří mezi typické prázdninové cíle, které se navíc může hrdě chlubit tím, že tam příjemné počasí plné vysokých teplot a naopak velmi malého množství srážek panuje po celý rok. Vyrazit tam v září je proto dobrý nápad a my vám jej schvalujeme. I tady je toho hodně k vidění, ať už krásné pláže nebo památky, kterých tu na vás čeká poměrně dost.

 

 

Spread the love
  • 5