home Těhotenství a mateřství, Zdraví, Zdraví Víte, jak snáze otěhotnět?

Víte, jak snáze otěhotnět?

Začínají vám tikat biologické hodiny a vy náhle toužíte po dítěti? Otěhotnět není vždy snadno. Mnoho párů se v tomto směru v současnosti potýká s obtížemi. Nedaří se jim přirozeně počít vysněného potomka. Jestliže jeto i váš případ, nezoufejte. Momentální neúspěch nemusí hned znamenat neplodnost jednoho z partnerů. Někdy je příčinou potíží špatná životospráva, nevhodné načasování styku či přemíra stresu. Úspěšnému početí můžete trochu třeba napomoci změnou životního stylu, úpravou jídelníčku i volbou správné sexuální polohy. Nevíte, jaké metody pro snadné otěhotnění opravdu fungují? Připravili jsme pro vás několik užitečných tipů.

Zjistěte správný čas pro sex

Chcete-li počít dítě, je nutné vědět, kdy u ženy dochází k ovulaci. Sexu se věnujte zvláště během ovulace. Doporučuje se i milování pár dní před ovulací. K rozpoznání plodného období pomůže sledování děložního čípku a děložního hlenu. Plodné období je charakteristické čirým elastickým a vodnatým děložním hlenem, čípek je měkký a těžko nahmatatelný. Určit ovulaci lze i pravidelným ranním měřením bazální teploty či pomocí ovulačních testů.

Milování s mírou a s lubrikantem na početí

Pro početí stačí mít sex v plodném období jednou za dva až tři dny. Je totiž nezbytné dát mužským spermiím potřebný čas na dozrání. Otěhotnět vám může usnadnit i speciální lubrikační gel pro podporu početí. Lubrikant obsahuje látky zvyšující životnost a pohyblivost spermií.

Sexuální polohy vhodné k početí

Přestože nejsou sexuální polohy při snaze o početí tím nejdůležitějším, některé z nich mohou otěhotnění skutečně usnadnit. Doporučují se pozice umožňující hlubokou penetraci (konkrétně misionářská poloha, pozice lžiček nebo zezadu). Naopak nevhodnou polohou je třeba sex na koníčka, protože sperma snáze vyteče z pochvy. Po styku se ženám doporučuje opřít si nohy o stěnu nebo přitáhnout nohy k tělu a otočit se na bok. V této pozici by měla žena setrvat 15 až 30 minut. Spermiím by se mělo lépe postupovat k děložnímu hrdlu.

Upravte životní styl a jídelníček

K oplodnění vám napomůže i změna životního stylu. Muži by měli místo slipů nosit raději trenýrky. Nedoporučuje se jim ani saunování, horké koupele a pokládání notebooku na rozkrok. Spermiím nesvědčí vysoké teploty. Oba partneři by se měli věnovat přiměřenému cvičení a konzumovat zdravou stravu. Ženy mohou vyzkoušet i speciální bylinkové čaje pro podporu plodnosti.

Spread the love
  • 5