home Cestování, Děti, Tipy Poznáváme zvířátka: ZOO Liberec

Poznáváme zvířátka: ZOO Liberec

Liberecká zoologická zahrada byla založena v roce 1919 a svým vznikem se tak pyšní označením nejstarší ZOO na území bývalého Československa. Rozkládá se na celkové ploše 14 ha a domov zde našlo více jak 160 druhů zvířátek. Kdo se rozhodne Libereckou ZOO navštívit, ten by si měl udělat čas alespoň 2-3 hodinky – okruh celým areálem je dlouhý přibližně 1,8 km.

Zajímavosti Liberecké zoologické zahrady

zoo-liberec-tigrProč se vydat právě do Liberce? Jen v této ZOO je možné vidět 4 největší druhy evropských sov! Kromě toho zde můžete obdivovat unikátní dravé ptáky nebo zástupce asijské ptačí říše. Samotná zoologická zahrada mezi své přednosti řadí například chov takina čínského, paviána pláštíkového, lva berberského, pandy červené nebo bílého tygra indického.

Staňte se ošetřovatelem na zkoušku!

Dalším obrovským lákadlem je zajímavý vzdělává program fungující od roku 2010 pod názvem Ošetřovatel v ZOO! Speciální program je určený pro zájemce starší 18. let, kteří si během jednoho dne na vlastní kůži vyzkouší, jaký je pracovní den místních ošetřovatelů. Zájemci si mohou vybrat úsek, ve kterém budou chtít pročež celý den, který začne úderem 7. hodiny ranní a skončí ve 3 hodiny odpoledne. Zbytek dne samozřejmě mohou zůstat v areálu zoologické zahrady, pak už pouze jako návštěvník.

Co vás v ZOO čeká kromě zvířátek?

Návštěva ZOO v Liberci bude opravdu celodenním výletem. Na své si přijdou jak malí, tak i velcí. Kromě zvířátek tu na vás čeká chutné občerstvení – restaurace, bufety, cukrárny – děti mohou navštívit dětské atrakce nebo se zúčastnit tzv. kontaktní ZOO. V té na ně čekají domácí zvířata, která mohou nakrmit. Nechybí ani oblíbený vyhlídkový vláček. Abyste si uchovali vzpomínku na návštěvu Liberecké ZOO, můžete navštívit stánek se suvenýry.

 

Spread the love