home Děti, Tipy Jak vybrat mateřskou školku?

Jak vybrat mateřskou školku?

Vybrat pro dítko mateřskou školku není tak jednoduché, jak se možná na první pohled zdá. Je to důležitý krok jak pro samotné dítě, tak i pro jeho rodiče – zvláště maminky se musí smířit s faktem, že už nebudou mít svého drobečka celý den u sebe. Není se proto čemu divit, že maminky kladou na mateřské školky vysoké nároky a chtějí tak pro své dítko tu nejlepší mateřinku. Jestliže se nezastavitelně blíží konec vaší mateřské či rodičovské dovolené a vy jste tak nuceny vybrat pro svou ratolest vhodnou školku, pak jste tady správně. V dnešním článku vám poradíme, čeho se při výběru mateřinky držet a na co si dát pozor.

·        Školka se vám musí líbit

Nutnost svěřit své dítě do péče učitelek místo toho, abyste se o něho po celý den starala vy jako doposud, je pro maminky především na začátcích nepředstavitelná – samozřejmě jen pro některé, jiné se již těší na návrat do zaměstnání. Aby se vaše případné výčitky svědomí trochu potlačily, dobře si prohlédněte jednotlivé třídy i celý areál školky. Jedině tak se ujistíte, že se vaše dítko bude mít dobře.

·        Vzdálenost od domu a od práce

Většina maminek vybírá školku především z toho důvodu, že se vrací do svého zaměstnání – případně do nového – a potřebují tak po pracovní dobu pro své dítě hlídání. V tomto případě se nabízí otázka: zvolit školu blíže k domovu nebo naopak k práci? Tady je potřeba zvážit pro a proti:

  1. Školka blíže k domovu: nebudete muset dítko po ránu tahat přes polovinu města, budete moci vstávat o něco déle a ranní rutina nebude pro vás ani vaše dítko tolik náročná.
  2. Školka blíže k práci: můžete dítě vyzvedávat na poslední chvíli, což se může příjemně kloubit s vaší pracovní dobou.

·        Pozor na paní učitelku

Je logické, že při výběru mateřské školky hraje důležitou roli i paní učitelka/paní učitelky. Uvědomte si, že tyto ženy se budou během dne starat o vaše dítě a z tohoto důvodu vám daná paní/slečna jednoduše musí sedět a měla by vám být jak-vybrat-materskou-telosympatická.

·        Různorodé typy školek

V neposlední řadě je důležité zamyslet se nad tím, jaký druh školky by vaše dítko mělo navštěvovat. Není totiž školka jako školka a existují různorodá zařízení. Školky se liší podle vzdělávacího programu a to na:

  1. lesní
  2. montessori
  3. daltonské
  4. waldforské
  5. speciální

 

Autor: Nikol Bláhová

 

 

 

 

 

Spread the love
  • 5