home Zboží Poznejte vína od Alifea, nebudete litovat!

Poznejte vína od Alifea, nebudete litovat!

Cesta za vínem nabízí mnoho chutí a vůní, které beze sporu stojí za to minimálně poznat. Nejlépe však ochutnat. Kde ale najít to správné kvalitní víno? Na začátek by stačilo odstartovat cestu za poznáním degustací vína Praha.

Přidejte se i vy!

Degustace vín v Praha vám přinese potěšení, nové chutě, ale i znalosti. Poznáte všechny druhy vín, počínaje kvalitním červeným vínem, pokračujete kvalitním bílým vínem. Vína růžová tu také nesmí chybět. Kromě toho poznáte různé vinařské oblasti a získáte nové informace ohledně pěstování a péče o víno. Ochutnat můžete kvalitní červená vína i kvalitní bílá vína.

Z těch červených vín musíte ochutnat Cabernet Savignon nebo Pinot Noir, který se hodí k obědu či večeři. Konkrétní druh Avignonu Bodega Volcanes De Chile Reserva vám naopak nabídne chuť tmavé čokolády, ostružin a mentolu. Oceníte jej spíše po večeři či na oslavy. Pro běžný všední den se doporučuje spíše naopak Cave Pillote de Gallician Cabernet Savignon 2014.

Méně známé, ale za to velmi chutné vínko je Bourgogne Rouge či Spazzavento DOC. Z těch bílých vín nesmíte zapomenout ochutnat tramín, chardonnay, veltlínské zelené či druhy rieslingu.

Degustace vína probíhá na Praze 5. Vyberte si ze dvou degustačních místností. Vína vám představí odborníci v oblasti vín, vše vám nastíní jak someliéři, tak i přední vinaři.

Pořiďte si sadu až do domu

Pokud nemáte zrovna čas nebo chuť na poznávání vína po degustacích, můžete si objednat degustační sadu vín až k vám domů. Je jen na vás, Jaké dáte přednost. Španělsku? Nebo oblastem Itálie? Degustační sady obsahují šest lahví vín různých odrůd a k nim dostanete navíc praktickou tašku. Toskánská vína vám nabídnou ovocné chutě malin či rybízu, španělská naopak zase například sušené květy a meruňky.

Spread the love