home Děti, Tipy Prázdninová nálada

Prázdninová nálada

Maturity už jsou za námi a na absolventy středních škol čeká další velký životní krok – rozhodnutí, kam jejich cesta povede dál. Práce nebo vysoká škola? Skvělým kompromisem může být jazyková škola.

Počasí pomalu přechází v tropický, letní standart. Každému s novoročním předsevzetím zhubnout pár kilo do prázdnin už došlo, že i letos budou lepší volbou jednodílné plavky.

Opalovací sezóna totiž taky začíná být v plném proudu. Pracující od nevidím do nevidím začínají vyhledávat nejlepší brněnské solária, aby proti nahnědlým kolegům nevypadali jako ředitelé Vápenek. Svět vypadá veseleji, lidi jsou usměvaví, a s hlavami v oblacích plánují dovolenou u moře a pravidelné víkendové grilování.

Školou povinní

Taky mládež pomalu přechází do odpočinkového módu. Školou povinní žáčci začínají objíždět zoologické zahrady, žáci druhého stupně už zpravidla v hodinách odmítají dělat cokoliv, co nezahrnuje sledování filmů.

Je sice teprve květen, ale prázdninová nálada už poletuje všude kolem nás. Středoškoláci však kromě prázdninových plánů mají v hlavně velký otazník. Co je čeká od září?

Co dál?

Nejeden středoškolák je po maturitě na vážkách. Ne každému je totiž jasné, co by chtěl v životě dělat, případně si svým rozhodnutím není úplně jistý. Rok studia na jazykové škole, kdy Vám po maturitě zůstane status studenta, Vám tedy může přinést spoustu výhod.

Pomaturitní studium

Pomaturitní studium se po maturitě honí v hlavě asi málokomu. Obecně je známo, že jsou dvě možnosti – buď začít po maturitě zrovna pracovat, nebo nastoupit na vysokou školu. Do práce se Vám však ještě nechce a nejste si jisti výběrem vysoké školy? Pojďte studovat jazyky. Ne nadarmo se říká, „kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.“

 

 

Neúspěšná maturita

Jazyková škola Pelican z Brna nabízí řešení, a to dokonce i pro ty, kteří byli při prvním pokusu „zkoušky z dospělosti“ neúspěšní. Čeká Vás opravný pokus v září? To nic nemění na tom, že si přihlášku můžete podat už o prázdninách. My Vám v září k úspěšnému opravnému termínu pogratulujeme a budeme se na Vás těšit.

Co studiem jazyků získáte?

Možnost na další rok využívat status studenta, a s tím spojené výhody. Můžete studovat Vámi vybraný jazyk, a to na různé úrovni znalostí. Na základě rozřazovacího testování na začátku školního roku jazyková škola Pelican otevírá třídy od úplných začátečníků, až po pokročilé.

Během jednoho roku pak zlepšíte svou jazykovou úroveň, ať už máte „startovací pozici“ jakoukoliv.

V rámci studia se po dobu roku budete cíleně připravovat na složení státní jazykové zkoušky, na závěr studia obdržíte vysvědčení o absolvování jednoletého pomaturitního studia. Ještě jste na vážkách? Přijďte za námi do jazykovky na Lidickou 9 v Brně!

 

 

 

Spread the love
  • 5

One thought on “Prázdninová nálada

Comments are closed.