home Tipy, Zdraví Rašelina jako hojivý prostředek proti bolestem!

Rašelina jako hojivý prostředek proti bolestem!

Zvolíte si raději náplast obsahující stříbro, zlato a jiné, sic přírodní minerály, ale vytěžené daleko od naší přírody a přirozeného prostředí?! Je to pro nás tak lákavé, právě pro svou exkluzivnost a lesk dálek nebo snad rádi zkoušíme novinky?

torf ziegler

Obojí je možné, koupíme si jmenovanou náplast, nalepíme na ono bolavé místo, vyzkoušíme a třeba budeme spokojeni. Někdo jiný se naopak zkusí poohlédnout po možnostech, nabízející blízké „luhy a háje“. Šumava, Blatská stezka a jiné mokřady se vyznačují výskytem rašelinišť. Rašelina sama o sobě dodává mnoho potřebných látek, nejen zemi, která po ní vzkvétá, ale také našemu tělu. Podobně, jako se přišlo na protizánětlivé účinky česneku, zjistilo se, že teplo v kombinaci s rašelinou- organickou látkou, působí hojivě na veškerou bolest, nejen akutní, ale i chronickou, dále pak na natažené svaly, ochabnutí, také na poruchy prokrvování, revma a na četné ženské obtíže.

Naše babičky by nám při bolestech doporučily odpočinek, koňskou mast, odvar ze sušených bylin, celkovou očistu ledvin a jiné vyzkoušené tipy. Lékaři by nám navíc předepsali patřičné léky a ještě by nám doporučili doplňovat stravu pravidelným užíváním gela-drinku. My můžeme jít i svou vlastní cestou.

Veškeré výrobky z rašeliny, termofory, zábaly či polštářky za hlavu mají regenerační a hojivé účinky. Kdo by také odmítl koupel v rašelině nebo hřejivý obklad z rašeliny po 12 hodinovém stání v práci. Všichni se nejednou rádi dopřáváme relaxaci a v případě, že se k relaxaci připojí ještě léčivý účel, čeká nás luxusní prožitek. Odmítli byste snad?!

Zvláště ženy ocení při ženských bolestech teplý obklad na podbříško díky tepelné láhvi s rašelinou. Jako velké plus může být praktičnost této láhve. Uchováte ji kdekoliv doma, při cestách, ve větší kabelce. Oceníte její několikanásobné použití a životnost. A nebojte se, že si nějak poraníte kůži, protože s lahví je v balení bavlněný obal, ve kterém si láhev přiložíte. Dalším plusem je opětovné ohřívání, nejenže to zvládnou hravě dospělí, ale také naše moudré babičky by zvládly ohřát láhev v mikrovlnce. Tak vzhůru do tepla! Více o nabídce a cenách výrobků z rašeliny naleznete ZDE.

Spread the love