home Děti, Rodina, Tipy Jak řešit hlídání dětí, když nejsou babičky po ruce?

Jak řešit hlídání dětí, když nejsou babičky po ruce?

Mnoho rodičů řeší velmi často otázku, kde sehnat hlídání dětí, když nemají zrovna to štěstí, aby měli super hlídací babičku kousek od domova. Těch pár šťastlivců často ani netuší jak velké mají ve skutečnosti štěstí. Zvládnout vánoční, ale i jakékoliv jiné větší nákupy, bez a nebo s dětmi je velký rozdíl. S dětmi se z nákupu vrátíte nejen o nějakou tu korunu navíc chudší, ale také budete mít velmi pravděpodobně pocuchané nervy. Co s tím? Jak si zajistit hlídání jiným způsobem vám představí tento článek.

Hlavně zapomeňte na výčitky

Mnozí rodiče se trápí tím, že mají občas chuť být na chvíli bez svých dětí a věnovat se sami sobě nebo trávit čas výhradně ve dvou. Na tom ale není nic špatného, naopak, pro správně fungující partnerský vztah je to dokonce velmi zásadní. Minimálně jednou za měsíc byste si vyrazit rozhodně měli a nemělo by vám v tom zabránit ani to, že nemáte v rodině nikoho, kdo by vám pohlídal děti. Můžete si jednoduše sehnat hlídání dětí přes agenturu.

Dejte na reference

Pokud se obáváte svěřit své děti cizím lidem, o kterých nic nevíte, pak oslovte některou z agentur s letitými zkušenostmi. Takové vám nabídnou jen proškolené a profesionální chůvy s praxí a tím nejlepším přístupem. A co navíc, někdy lze vyzkoušet hlídání dětí zdarma. Máte tak možnost osobně chůvu vyzkoušet a ověřit, zda vyhovuje vám i vašemu dítěti. Díky tomu budete moci s klidným svědomím nechat následně vaše dítko s chůvou o samotě a začít tak s pravidelným hlídáním. Doba i četnost hlídání je u agentur vždy na domluvě, vše se tedy řídí tím, co přesně vám vyhovuje.

Než nastoupí do školky

Než děti nastoupí pravidelně do školky je tato forma hlídání ideálním startem. Dítě se tak naučí být s někým jiným a pomalu si začne zvykat na nový režim v režii chůvy. Přechod do školky pak pro něj může být významně snazší a adaptace na nové prostředí rychlejší.

Spread the love
  • 5