home Dárky, Móda a styl Sako, jako základ šatníku každého muže. Pomozte mu s výběrem.

Sako, jako základ šatníku každého muže. Pomozte mu s výběrem.

I když se stále ještě najdou muži, kteří tvrdí, že správný chlap má smrdět a mít vzhled lovce, většina z nich s největší pravděpodobností už je, nebo skončí, osamocena ve své jeskyni. Sako by mělo být součástí šatníku každého muže, a to i takového, který jej nemá jako povinný dress code v práci, a patří tedy k obleku. Ano, i oblek by neměl ve skříni chybět, pro různé příležitosti, které jednoduše život každého člověka přináší, ale sako jako takové, může být i velmi trendy záležitostí, jak se dnes přesvědčíme.

Oblek jako záchrana

Jak už jsme zmínili, oblek by měl mít každý z mužů, sice si jej lze relativně snadno půjčit, a předejdete tak problémům souvisejících s měnící se postavou, ale pokud vašeho muže vytáhnete alespoň občas do divadla či na jinou významnější událost, pak by oblek určitě měl mít. A to zejména dobře padnoucí a barevně nevýrazný. Pokud je jen jeden, určitě vybírejte černý, tmavě modrý nebo tmavě hnědý. Sako z takového obleku pak lze snadno kombinovat i s oblečením ležérnějšího stylu.

Sako pro každý den

Je váš muž milovník triček a nedbalé elegance, jak říká on, a trošku lajdák, jak říkáte vy? Zkuste ho přesvědčit, že sako je i pro tvrďáky a hodí se i na tričko a k džínovým kalhotám. Přesvědčit ho by nemělo být tak těžké, základem je dobře vybrané sako. V ideálním případě proveďte předvýběr, ať mu pak už představíte jen ty nejlepší kousky. Hitem posledních let jsou saka s výraznými klopami, kapsami, různě barevnou podšívkou, která při ohrnutí rukávů udělá i z toho nejobyčejnějšího saka módní skvost. Výrazného saka by se bál? Pak vyberte jednodušší a zkuste mu ho přes bílé triko, sám uvidí, jak se rázem z „týpka“ stane chlapem v kurzu. A o co méně originální sako, o to zajímavější mohou být doplňky.

Doplňky nepodcenit!

Samozřejmě vše dávkujte postupně, nejprve sako a pak postupně přijdou pěkné doplňky. Pěkný pásek, starou peněženku nahradí nová, můžete mu udělat radost kšiltovkou, sakem to přece nekončí, ale začíná, tak mu to ukažte. A příště už hravě vyměníte starou mikinu za moderní svetr a postupně propašujete do jeho šatníku i další skvělé kousky 🙂

Spread the love