home Děti, Tipy Ven každý den? Ale co v zimě a za deště?

Ven každý den? Ale co v zimě a za deště?

Také máte malé děti a v nekonečných zimních dnech vám pomalu ale jistě docházejí nápady, jak je zabavit? Nejste příznivci televizní a internetové zábavy a razíte heslo: ven každý den, ale někdy se to jednoduše snáze řekne než udělá? Máme pro vás pár několik tipů co podniknout, když venku není úplně ideální počasí a vy nechcete nechat děti celý den doma.

Na hřiště i v zimě, proč ne?

Tak v první řadě je třeba říct, že na některá hřiště lze v pohodě jít i v zimních měsících. Když není velká zima, neprší nebo není po dešti, na některých hřištích se mohou děti vyřádit i tak. Ideální jsou fun parky a hřiště, která nemají pískoviště, aby dítko zbytečně nepodléhalo touze vyrazit právě do rozbahněného písku.

Hřiště pěkně pod střechou

 

Je venku příliš velká zima nebo déšť, který se nevzdává? Nezoufejte a vyrazte do některé herny. Jsou ideálním místem pro ošklivé zimní a podzimní dny, ale dobře poslouží i jako místo dětských oslav. V některých z nich nabízejí i služby hlídání dětí, a vy si tak v mezidobí můžete třeba dojít na nákup nebo mít chvilku pro sebe v místní restauraci. Děti se vyřádí a vy si odpočinete – značka ideál.

Další možnosti

Nenechte se odradit dlouhou zimou a využijte ji k takovým aktivitám, které naopak po zbytek roku můžete dělat jen těžko. Mnoho obchodních center ale i dalších míst nabízí možnost bruslení na kluzišti. Někde za malou úplatu, jinde s vlastní výstrojí i zcela zdarma. Pokud už na vašem rybníku led dávno roztál, vezměte děti sem a zábava na ledě může pokračovat.

Není-li vaše dítě zrovna sportovní nadšenec, méně aktivní forma zábavy může některé děti doslova nadchnout. Nabízí se třeba různá dětská divadelní představení, nejrůznější výstavy, ale i kino občas nezaškodí. Pro starší a zvídavé děti se hodí vyzkoušet některé z únikových her, při kterých se bude bavit celá rodina.

Dát dítěti tablet do ruky, a mít klid, je sice snadné a nic vás to nestojí, ale jak moc negativně na děti tento typ zábavy působí, už prokázaly mnohé studie. Takže určitě raději vyrazte ven každý den, kdy to jen trochu jde a objevujte společně nové a nové možnosti zábavy.

Spread the love