home Zdraví Sedm nejznámějších superpotravin. Konzumujete je taky?

Sedm nejznámějších superpotravin. Konzumujete je taky?

O superpotravinách jste jistě slyšeli. V současné době se jedná o hit ve světě stravování. Superpotraviny jsou potraviny, které obsahují daleko více živin než jiné potraviny. Vyplatí se je tedy konzumovat více než jiné. Skupina superpotravin je rozmanitá a široká, jednotlivé potraviny mají extrémně pozitivní vliv na lidské zdraví. Pojďme si proto zmínit sedm nejznámějších superpotravin, které rozhodně zařaďte do svého jídelníčku. Oživíte tak svůj jídelníček něčím výjimečným a zdravým, plným vitaminů, minerálů a stopových prvků.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli superpotraviny, můžete si být jisti tím, že děláte dobře. Naplňte jimi jídelníček a udělejte něco pro své tělo.

Sedm nejznámějších superpotravin

  1. Goji neboli kustovnice čínská dokáže posílit obranyschopnost člověka, harmonizuje činnost jater a také ledvin, dokáže zabránit alergiím a také posiluje zrak. Vyrábí se z ní i goji šťáva.
  2. Borůvky– pro někoho možná obyčejná potravina, ale je to superpotravina vhodná při hubnutí s dostatkem vitaminu C. Mají antioxidační účinky a dokážou zlepšit zrak.
  3. Chlorella je další superpotravinou v pořadí. Jedná se o sladkovodní řasu, která má blahodárné účinky na lidský organismus.
  4. Chia semínka obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin a mají hojivý účinek. Podporují činnost srdce a často se přidávají do jogurtů a podobných produktů.
  5. Konopná semínka působí pozitivně na srdce, mozek, kůži a také krevní oběh. Obsahují zejména železo, vápník, hořčík a také chrom či vápník.
  6. Mladý ječmen jako další superpotravina výborná při únavě. Posiluje náš imunitní systém a chrání srdce, pomáhá vylučovat toxické látky z těla. Také dokáže pomoct při dýchacích potížích či při kožních problémech.

Brokolice je plná vitaminu C, E a také obsahuje kyselinu listovou. Je skvělým zdrojem vlákniny.

Spread the love
  • 5