home Doplňky, Móda a styl, Tipy Jak si vybrat ten pravý kabát

Jak si vybrat ten pravý kabát

Rozhodli jste se, že si letošní zimu užijete v dobře padnoucím dámském kabátu, se kterým vás ani ty nejmrazivější dny v žádném případě nezaskočí? Pokud takového společníka ještě nemáte ve své šatní skříni, je určitě na místě popřemýšlet nad jeho pořízením. Ba co víc – právě teď je ideální doba, abyste si slušivý, hřejivý a na pohled přitažlivý kabát pořídili!

Na co se zaměřit při výběru kabátu?

Pokud nevíte, na co si dát pozor, co sledovat a jak správně kabát vybrat, použijte dnešní článek jako malý a užitečný návod. V několika bodech vám stručně poradíme, co je při výběru nejdůležitější a na co byste si měli dát pozor. Tak hurá na to!

Rada první: materiál udává směr

Ze všeho nejdůležitější je určitě materiál, kterému doporučujeme věnovat dostatek pozornost. Na současném trhu jsou k dostání různorodé kabáty vyrobené z odlišných materiálů, ale ne všechny jsou vhodné do studených zimních měsíců. Pokud nechcete nic řešit nebo se zdržovat rozhodováním, vsaďte na dámský kabát z vlny a buďte si jisté, že v zimě rozhodně mrznout nebudete. Vhodné jsou i kabáty s příměsí polyesteru, které nejenže zahřejí, ale zároveň odolají i dešti nebo sněhu.

Rada druhá: na střihu hodně záleží

Dalším důležitým kritériem pro výběr dámského kabátu je střih. I v tomto případě si můžete připadat jako Alenka v říši divů, protože i střihů je hned několik. Pamatujte na to, že zimní kabát vám musí dokonale padnout, nesmí na vás viset a na druhou stranu být ani příliš těsný. Proto je dobré kabát zkusit a neponechat zde ani kousíček místa pro případná „ale“. Jako například: „Ale on se ještě roztáhne“ nebo „Ale vždyť pod něho nemusím nosit žádný svetr“ a podobně.

Rada třetí: barva se může držet při zemi

Na závěr logicky musí ještě přijít zmínka o designu, protože i na tom záleží. Co se barev týče, doporučujeme držet se spíše při zemi a nebát se vsadit na klasiku. Budete-li kabát nosit několik zimních sezon, uděláte nejlépe, když si vyberete nějaký tradiční a střídmý odstín, se kterým nikdy nic nezkazíte. Pokud víte, že máte kabát jen na jednu sezonu, klidně se odvažte a kupte si výstřední model, ve kterém vás ani v té největší chumelenici nikdo nepřehlédne.

Spread the love