home Dárky, Doplňky Správně zvolený parfém podtrhne váš půvab

Správně zvolený parfém podtrhne váš půvab

Vůně je jedním z faktorů, kterých si na tom druhém všimnete nebo který nám ulpí v paměti. Kromě toho dobře zvolený parfém dokáže podtrhnout váš půvab a osobnost. Jak ale vybrat ten správný, když jich je k mání takové množství? Podle čeho vůni vybírat, aby nám dokonale sedla? S pomocí našeho článku budete mít o výběru pravého parfému jasnou představu!

3 tipy pro výběr správné vůně

Výběr parfému je zcela individuální záležitost. Nelze se spoléhat na módní tipy ani rady našich kamarádek – co sedí jednomu, nemusí nutně sedět druhému. Proto při koupi nové vůně myslete pouze na sebe, na své potřeby a na svůj vkus. My vám k tomu dáme menší návod.

Tip první: Na nákup brzy ráno

Chcete-li novou vůni, vyrazte na nákup co nejdříve – klidně hned, jakmile obchod otevře. Má to svůj logický důvod: během dne sem dorazí desítky lidí, testují vůně a vytváří tak voňavý, leč matoucí opar. Ten by vás mohl navést špatným směrem. Během zkoušení jednotlivých parfémů čichejte ke kávě – většina obchodů má kávová zrnka v dózách k dispozici.

Tip druhý: Volba podle příležitosti

Zatímco někdo sází na jednu vůni po celý den, jiný rozlišuje denní a večerní parfém. Je to vcelku logické, protože přes den potřebujeme vůně svěží, zatímco večer spíše intenzivnější. Proto si dobře rozmyslete, pro jakou denní dobu parfém vybíráte. To samé se týká ročních období, takže i na to můžete brát zřetel. V létě to chce štiplavější vůni, která vydrží i během horkých dní, na zimu zase vůni těžší, která se ani v mrazu neztratí.

Tip třetí: Vůni zkoušejte na zápěstí

Každý z nás má unikátní chemii pokožky, díky čemuž na nás parfémy voní jinak. I když společně s kamarádkou vyzkoušíte jeden a ten samý, na každé z vás bude vonět trochu jinak. A možná i hodně jinak. Doporučuje se vůni zkoušet na vnitřní straně zápěstí.

 

Spread the love
  • 5