home Dárky, Doplňky, Móda a styl, Tipy Trendy ve světě šperků pro rok 2016

Trendy ve světě šperků pro rok 2016

Šperky přežívají napříč staletími a předčí věk i módu. Ať už se jedná o stříbro, zlato, ocel či diamanty, jsou to právě náušnice, řetízky, prsteny a náhrdelníky, které se řadí k nejkrásnějším dárkům. Mimo luxusu odrážejí i osobní styl svého nositele. Většinou si je však nevybíráme sami, ale darují nám je naši blízcí, kteří tak před samotným výběrem musí věnovat čas zkoumání, který styl se k nám nejlépe hodí a bude odrážet naše „Já“. Šperky jsou sice staré jako svět, ale i v této oblasti existují módní trendy, které určují nejen návrháři, ale i celebrity. Jaké trendy jsou šik pro rok 2016, se dozvíte v dnešním příspěvku.

Aktuality.cz

Vrstvené šperky

Největší oblibě se těší již od léta 2015 kombinace několika kusů šperků. Ani v roce 2016 tomu nebude jinak. Platí zde pořekadlo: čím více – tím lépe. Letos zapomeňte na jednoduché náramky či náhrdelníky. Jedná se o vrstvení několika řetízků v různém nebo stejném designu, které jsou však spojeny dohromady. Nejoblíbenější jsou v tomto ohledu náramky, jež lze vrstvit na jedné ruce dokonce i s hodinkami. Zapomenout nesmíme ani na prstýnky, které se nabízejí v celých sadách a mohou krášlit jeden, ale i více prstů najednou. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou a bát se nemusíte ani kombinace, kde budou zlaté prsteny a třeba korálky či diamanty, budete-li chtít.

2-aktuality-eppi

Kombinace kovů

Ovšem kombinovat se nebude pouze jen tak bez rozmyslu. Korálky by měly korespondovat minimálně s barvou nehtů či jiného doplňku. Ani zásnubní prsteny nebudou pozadu. Buď lze koupit celou sadu prstýnků, kde nechybí i ten zásnubní, případně je možné dokoupit zvlášť prstýnky ve stejném stylu.

1-aktuality-eppi

Kreativitě se meze nekladou dokonce ani v kombinování kovů. Dávno neplatí, že pokud máte zlaté náušnice, musíte mít i ostatní šperky zlaté. Ovšem pro toto spojení je zapotřebí disponovat estetickým cítěním. Milovnicí kombinování zlata a stříbra je například světoznámá zpěvačka Rihanna. Necháte se i vy unést letošními trendy?

Spread the love