home Dárky, Děti Tvořivá dílna: malování vlastním tělem

Tvořivá dílna: malování vlastním tělem

Máte doma děti, které rády malují? Dokážou u tvoření obrázků vydržet i dlouhé hodiny? V tom případě jim ukažte, že malovat se dá nejen tužkami, pastelkami, vodovkami nebo voskovkami, ale i vlastním tělem. Uvidíte, že je nová metoda vyjádření vlastní kreativity bude bavit a naprosto této aktivitě podlehnou.

Malujeme rukama a nohama

Není dítěte, které by rádo nemalovalo. A co víc – které by odolalo příležitosti použít k malování vlastní ruce nebo nohy! S rodičovským dohledem mohou vznikat krásná díla, která si určitě necháte na památku a ke kterým se budete společně s dětmi jednou rádi vracet.

Základem každého obrázku bude buď dětská nožička, nebo ručička. Pak už záleží jen na vás, jakým směrem necháte obrázek plynout. My pro vás máme nějakou inspiraci.

Jelene, jelene

Natřete dítěti nožičku hnědou barvou a nechte jej obtisknout chodidlo na vybranou podložku tak, že prstíky budou směřovat dolů. K obtisknutým chodidlům pak domalujte jelení parohy, případně můžete domalovat bílé tečky, které mívají na těle mladí koloušci.

Hele, tučňák

Tentokrát natřete vnější část chodidla a prstíků černou barvou, vnitřní část pak vybarvěte bíle. Opět nechte dítko obtisknout nožičku na podložku, prstíky směřují dolů. Po obtisknutí máte základ tučňáka, kterému pak stačí domalovat nožičky a obličej.

Princezna pro princeznu

Holčičky určitě potěší, když si s pomocí nožiček budou moci vytvořit princeznu – třeba z nějaké známé pohádky. Tentokrát obtisk nožky poslouží pro vytvoření šatů, prstíky opět směřují dolů. Starší děti pak budou moci domalovat obličej, těm mladším pomohou rodiče.

Veselé kytičky

Tentokrát může dítko do tvoření zapojit ruce i nohy. Natřete ručičku nebo nožičku dítěti některou z barev a nechte jej, aby končetiny obtisklo na podložku. Obtisk ruky nebo nohy – případně nožiček – poslouží jako základ květiny. K té pak stačí domalovat stonek a lístky, případně trávu.

 

 

Spread the love
  • 5