home Dárky, Móda a styl Už vás kravaty a motýlky nudí? Proměňte svého drahého v elegána trochu jinak

Už vás kravaty a motýlky nudí? Proměňte svého drahého v elegána trochu jinak

Už vás nudí jak nosí všichni muži kravaty maximálně v obměně s motýlkem? Faktem je, že muži mají mnohem omezenější  výběr doplňků než žena. U té stačí nová brož či šátek a už tolikrát oblečené šaty najednou dostanou nový šmrnc. K tomu kabelky, náramky, náhrdelníky, náušnice, je toho jednoduše spousta. Ale co zbývá mužům? Mohou střídat pásky, na oblíbenou kravatu připnout zajímavou sponu, občas ji proměnit za motýlka. Na co se ale v našich zeměpisných šířkách zapomíná? Pořád je ještě spíše vzácností vidět na muži manžetové knoflíčky, které jsou efektním doplňkem a působí skutečně luxusně i s tou nejvíce obyčejnou košilí. Dále se zcela opomíjí kravata zvaná ascot. Jedná se o širší a kratší typ kravaty, který vypadá spíše jako šátek a ke krku není uvázán klasickým uzlem jako běžná kravata.

Ascot je velmi elegantním doplňkem a dokáže ozvláštnit každý oblek, může být ale i nápaditým zpestřením blejzru, který si muž oblékne třeba k džínám či chino kalhotám, které jsou i tento rok velmi trendy záležitostí. Tento typ vázanky se prodává v rozmanitých barvách a vzorech a oproti kravatě působí méně usedle a je pohodlnější.

manžetové knoflíčkyManžetové knoflíčky mohou být velmi hodnotným dárkem a i ty lze sehnat v nejrůznějších provedeních. Dokonce se prodávají i takové, které potěší fanoušky komiksů nebo ty s monogramem se báječně hodí jako dárek k jubileu. Pravdou je, že k nim musí být košile, ale stačí jedna či dvě barevně nevýrazné košile a doplněné o knoflíčky budou vždy jiné a s puncem luxusu k tomu.

Pak už jen postačí pěkně sladěné boty spolu s páskem a výsledný efekt bude zcela dokonalý. Inspirací pro dárky je tedy hned celá řada. Tak, ať se líbí a kdyby vám náhodou argumentovali, že tohle nikdo nenosí, tak jim připomeňte jejich kultovní film Kmotr. A co, že to tam má dosti často právě hlavní hrdina na krku a nebo jiný sympaťák – Sherlock Holmes, ještě v létě budou psát dopis Ježíškovi o další ascot 🙂

Spread the love
  • 5