home Dárky, Tipy, Zdraví I vaše nohy si zaslouží vaši pozornost a péči

I vaše nohy si zaslouží vaši pozornost a péči

Dbáte o svůj vzhled, snažíte se vždy chodit upravená a řídíte se módními trendy? Pečujete o svou pleť, odstraňujete pravidelně chloupky ze všech míst, kam nepatří? Manikůra patří rovněž mezi pravidelnou rutinu? A co vaše nohy? Ostřiháte nehty, nalakujete novým lakem a hurá, léto může začít? Neměla byste zapomínat na celkovou péči o nohy. K té patří mnohem více než odstranit chloupky, ostříhat nehty a případně nalakovat. Aby nohy vypadaly dobře a zdravě, zejména v letních měsících, kdy je noha mnohem častěji celá odhalená, je třeba jim věnovat speciální péči. Odměnou vám budou hladké nohy, bez známek zatvrdlé a popraskané kůže. A věřte nebo ne, bude se vám i lépe chodit. Jak tedy docílit krásných nohou, které v páskových botách, lodičkách, sandálech či žabkách každého okouzlí?

péče o nohy - lázenZákladem je, zahrnout péči o nohy do pravidelné péče o celé vaše tělo. Pokud se jednou týdně staráte o své nehty, které zastřiháváte, pilujete a lakujete, dopřejte svým nohou krátkou lázeň. Změklá kůže na nohou se potom snáze odstraní. Do lázně může nasypat speciální přípravky, které budou nejen příjemně vonět, ale budou také prospěšné pro vaše nohy. Mohou mít desinfekční či změkčující složky, které vám následnou péči velmi usnadní a mohou vás i zbavit některých dalších problémů. Na nohy vždy používejte speciální ručník, snížíte tím riziko přenosu různých plísňových onemocnění. Po ukončení lázně, která vám obvykle zabere 10-15 minut odstraňte z paty a celé nášlapné oblasti zatvrdlou kůži. K tomu lze použít manuální brusky nebo elektrické. Některé je možné použít pouze za sucha, což není ke kůži příliš šetrné a nemusí vám to být příjemné. Je-li všechna popraskaná a suchá kůže odstraněna, neopomeňte nanést krém. Zajistí hydrataci a noha vydrží déle svěží a pokožka měkká. Celou proceduru opakujte dle potřeby, minimálně jednou měsíčně.

Zdá se vám to příliš složité a nechce se vám trávit tolik času nad vašimi nohami? Pak zajděte do kosmetického salonu a svěřte své nohy profesionálům. Bude vás to sice stát více peněz, ale můžete to pojmout jako relax. Na pedikůru si můžete například zajít vždy, když půjdete ke kadeřníkovi a spojit tyto dvě aktivity dohromady a udělat si tak vždy svůj den péče o tělo? Můžete přidat masáž a manikůru a pak se budete cítit jako znovuzrozená. Nebo nadělit podobný balíček některé ze svých kamarádek či někomu z rodiny, prima tip na dárek, co říkáte?

Spread the love
  • 5