home Tipy O víkendu na klenoty, cvičit nebo za historií slabikářů

O víkendu na klenoty, cvičit nebo za historií slabikářů

Ještě nemáte plán na tento víkend? Máme pro Vás pár tipů, které rozhodně nezklamou.

Výstava Cvičím, cvičíš, cvičíme

Od 9. února do 2. dubna

Liberec

 Zatímco dříve děti moc dobře věděly, co je to Sokol a mnohé z nich dokonce byly jeho nedílnou součástí, současná dítka o tomto pojmu nemají sebemenší ponětí. Možná i vy máte se Sokolem své zkušenosti a zážitky a chtěli byste se o ně podělit se svými ratolestmi. Připomeňte si tak společně s nimi historii Sokola od jeho vzniku v 60. letech až po současnost. Skvělá výstava se koná v libereckém Sokole, kde na vás čeká tělocvičné nářadí typické pro tohle sdružení. Pro vás to bude příjemný návrat do dětských let a pro vaše děti užitečná exkurze.

Výstava Slabikáře z celého světa 

Od 31. ledna do 19. března

Muzeum Louny

 Slabikáře jsou nedílnou součástí školní výuky dětí – samozřejmě těch menších. Udělejte si společně s rodinou příjemný výlet a navštivte výstavu konající se v Lounech. K vidění jsou zde slabikáře nejen z České republiky, ale i z mnoha zahraničních míst. Čeká tu na vás více jak 200 exponátů, což je úctyhodné číslo. Nutno zmínit, že celou sbírku zapůjčila ze svého soukromého vlastnictví paní Zdeňka Markovičová.

České korunovační klenoty

Od 9. února do 2. dubna

Jihlava

 Každý z nás by měl alespoň jedenkrát za život spatřit korunovační klenoty, která neodmyslitelně patří k naší zemi. Dostat se k těm pravým je obtížné, tato příležitost se nám nenaskytne tak často a navíc je zpřístupnění pravých korunovačních klenotů vždy spojeno s nekonečnými frontami lidí. Pokud se vydáte do bývalého dominikánského kláštera v Jihlavě, pak se nebudete muset tlačit ve frontách. Ve zdejším kostele právě teď probíhá krásná výstava replik korunovačních klenotů. Ačkoli se jedná o repliky, na první pohled byste to určitě nepoznali. Výstava vám připomene samotnou korunovaci, ale nabídne i mnoho dalších exponátů z období středověku.

Spread the love
  • 5