home Těhotenství a mateřství, Zdraví Když těhotenství vyčerpává, aneb čím si dobít energii?

Když těhotenství vyčerpává, aneb čím si dobít energii?

Ačkoli je těhotenství jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, patří zároveň mezi ty nejnáročnější. Těhulky se často potýkají s nedostatkem energie, kdy jsou schopné usnout i ve stoje. Únava se stupňuje se zvětšujícím se bříškem a v posledním trimestru těhotenství už to bývá pro budoucí maminky hodně náročné. Nedostatek energie je logický – vždyť ze svých zásob vyživujete nejen sebe, ale i nový život, který vám roste pod srdcem!

Jak si dobít energii?

Nezáleží na tom, zda jste v prvním nebo třetím trimestru – pokud vám dochází energie, jste unavená a máte pocit, že každou chvilku usnete za pochodu, pak určitě není od věci vědět, jak si v případě potřeby dobít baterky. Máme pro vás pár tipů!

·         Spěte, kdy se vám zachce!

Spánek je pro unavené a vyčerpané tělo tím nejlepším lékem. Pokud se vám chce spát, tak klidně spěte – a to co hrdlo ráčí! Jste těhotná a můžete si dovolit strávit celý den v posteli. Pro rychlé dobití energie postačí během dne několik dvacetiminutovek.

·         Dejte si špenát!

Vždyť i Pepek námořník věděl, kolik je v něm železa! Mnoho žen se potýká s nedostatečným množstvím železa, které se s miminkem v bříšku a zvyšujícími se nároky ještě více klesá. Nemusíte se hned pouštět do špenátu, zvláště pokud vám nechutná, ale železo si dopřejte určitě – najdete ho třeba v červeném mase.

·         Neomezujte se v jídle

Mnoho maminek děsí nabývající kila a s hrůzou stoupají na váhu. Jestliže i vy máte tendence šidit sebe sama na jídle, protože nechcete přibrat, ubližujete tak nejen sobě, ale i miminku. Sice není rozumné držet se tvrzení, že musíte jíst za dva, ale rozhodně se neomezujte. Jezte menší porce několikrát denně.

·         Dodržujte pitný režim

Těhulky chodí často na záchod, protože děloha stlačuje močový měchýř. To je důvod k tomu, proč omezují pitný režim a to je samozřejmě špatně. I to může mít vliv na to, že jste unavená a chybí vám energie. Snažte se proto pít hodně a především čistou neperlivou vodu.

Spread the love
  • 5