home Děti, Tipy Jak vybrat vhodný kroužek pro dítě

Jak vybrat vhodný kroužek pro dítě

Kroužky nebo chcete-li mimoškolní aktivity, jsou pro děti bezesporu přínosem. Pokud vaše ratolest projeví zájem, neměli byste jí bránit – ba naopak byste měli najít takový kroužek, který dítě bude bavit. Díky pravidelní docházce do kroužku se dítko bude lépe socializovat, naučí se reagovat na situace, které nepředvídá a to především v kolektivu. Jak ale vybrat pro dítě to nejlepší?

Kolik kroužků je tak akorát?

Výběr mimoškolních aktivit je v současné době natolik pestrý, že mají rodiče často problém si vybrat. Pokud přemýšlíte nad otázkou, kolik kroužků je pro dítě tak akorát, pak dejte na doporučení odborníků. Ti se shodují na tom, že ideální počet je 3. Podle nich je to zlatá střední cesta, aby bylo dítě ideálně zatíženo – tedy toho nemělo ani málo a naopak ani moc. Samozřejmě byste měli vše přizpůsobit svému dítěti.

Podle čeho vybírat?

Při výběru kroužku je potřeba zohlednit několik kritérií. Poradíme vám, čeho se držet. Díky nám vyberete pro své dítě to nejlepší.

·         Časová vytíženost

Prvním kritériem je časová vytíženost. Berte v potaz, kolik času dítě tráví ve škole a kolik volného času mu zbude. Pokud má třikrát do týdne dlouhou škodu, byla by chyba zařídit mu ještě tři různé kroužky – v tomto případě by bohatě postačil jeden.

·         Organizace rodiny

Zvláště malé děti je potřeba na kroužky vozit a pak je z nich vyzvedávat – kvůli jejich bezpečnosti. Při výběru kroužku proto hleďte i na to, jak to budete celá rodina zvládat. Bude jej mít kdo odvést a kdo se pro něho vrátit?

·         Zdravotní stav dítěte

Často děti vysloví přání věnovat se nějakému kroužku, ale rodiče usoudí, že to pro ně díky jejich zdravotnímu stavu není to nejlepší. I zdravotní stav, případně fyzická kondice, je dobrým vodítkem pro správný výběr mimoškolní aktivity.

 

 

 

 

Spread the love
  • 5