home Děti, Těhotenství a mateřství, Zdraví Proč miminka pláčou?

Proč miminka pláčou?

K miminkům pláč neodmyslitelně patří. Pláčou ve chvíli, kdy poprvé spatří světlo světa a náhle se tak ocitnou na místě pro ně naprosto neznámém. Pláčou i ve chvíli, kdy je něco bolí a jelikož nám to neumí říci, spustí usilovný pláč. Je několik důvodů, kvůli kterým miminka pláčou – a my si prostřednictvím dnešního článku prozradíme ty nejčastější.

Achjo, proč už zase brečí?!

 

Dětský pláč je pro rodiče srdcervoucí. Nikdo z nás přeci nechce, aby náš malý poklad plakal. Někdy je nám ho líto, jindy nás jeho pláč vytrhne ze spánku, který tak nutně potřebujeme, jindy nám po tříhodinovém plačícím maratonu jeho vzlyky pořádně lezou na nervy. Často si proto pokládáme otázku: proboha, proč už zase pláče?!

·         Jsou hladové

Nejčastějším důvodem k pláči je hlad. Je to logické a zvláště v prvních dnech a měsících života počítejte s tím, že vaše miminko bude tímto způsobem hlásit, že už je zase hladové. Miminka nám neumí říci „maminko, mám hlad, dej mi najíst“, proto spustí pláč kdykoli jejich bříška budou zet prázdnotou.

·         Stýská se jim

Po celých devět měsíců bylo miminko pořád s vámi. Hovělo si v teplíčku vašeho bříška, slyšelo tlukot vašeho srdce, přijímalo každý váš pohyb. Teď je najednou na světě, leží ve své krásné postýlce, ale je mu strašné smutno. Zkrátka mu chybíte a potřebuje vás. A jak si vás má přivolat, když neumí mluvit? Jasně, jedině pláčem.

·         Potřebují spinkat

Dalším důvodem, proč děti pláčou, je únava a potřeba spánku. V prvních měsících života miminka v podstatě nic jiného nedělají. A když už jsou vzhůru, tak se rychle unaví a pláčem vám dají najevo, že už je čas zavřít očka a spinkat.

·         Mají plnou nebo mokrou plínku

Děti nemají rády, pokud musí být v mokré nebo plné plence. Jednoduše jim to vadí, i když si my rodiče často říkáme, že jim to musí být jedno. Není. Vám by se snad líbilo trávit několik hodin v mokru? Určitě ne. Takže jakmile vaše dítko začne plakat, zkontrolujte, zda jeho plínka nežádá rychlou výměnu.

 

Spread the love
  • 5
  •