home Děti, Tipy Jak vybrat vhodný penál

Jak vybrat vhodný penál

Ačkoli si školní rok již ukrajuje z pomyslného koláče, mnoho rodičů stále ještě řeší školní pomůcky. Rok co rok si děti domů přináší dlouhé seznamy čítající nejen kvalitní batoh nebo aktovku, ale i desky, psací pomůcky, výtvarné potřeby a mnoho dalšího. Nepostradatelnou součástí každého školního batůžku je penál, jehož výběr může být nečekaně velmi tvrdým oříškem. Nezáleží na tom, zda máte doma prvňáčka nebo dítko chodící do třetí třídy – vaším úkolem je vybrat pro něho dokonalý penál, e kterým bude moci ve škole dělat velkou parádu!

jak-vybrat-penal-ruzovkaJaký penál je ten nej?

Až se vydáte do papírnictví, budete možná nemile překvapeni rozmanitou nabídkou dětských penálů. Otevře se před vámi široká nabídka modelů, mezi nimiž narazíte na úplně nejmenší kousky nabízející místo maximálně pro dvě propisky, patrové penály slibující přehled v uložených psacích pomůckách, klasická pouzdra, ve kterých vládne chaos či dokonce takové modely, které se pyšní hned několika patry a celou řadou šikovných vychytávek.

Vybavený nebo prázdný?

Druhé dilema, které budete při výběru nového penálu řešit, je jeho výbava. Kdo si chce tuto starost maximálně ulehčit, ten se porozhlédne po nabídce již vybavených penálů, které se dají pořídit za cenu pohybující se v rozmezí od 300 Kč. Otázkou ale je, zda se investice právě do těchto kousků vůbec vyplatí – ve většině případů jsou penály vybavené nekvalitními pomůckami, které neplní svůj účel a rodiče jsou tak velmi brzo nuceni pořizovat vybavení nové. Chcete-li této komplikaci předejít, pořiďte dítku prázdný penál a vybavte jej podle svých představ.

Vezměte si školáka na pomoc

Při výběru dokonalého penálu hraje jednu z nejdůležitějších rolí jeho vzhled. Vžijte se do kůže vašeho školáčka, který se chce svým penálem před spolužáky chlubit – přeci jen je to právě penál, který zůstává během vyučování na stole a na očích všem ostatním žákům. Nechcete-li střílet od boku nebo domů přinést kousek, na který vaše dítko zareaguje zoufalým pláčem, vezměte školáka s sebou na nákup a nechte jej vybrat.

Co by měl dětský penál obsahovat?

V poslední řadě je důležité, co bude obsahem penálu. V první řadě nesmí chybět kvalitní pero, které by mělo být v ideálním případě trojhranné a mělo by disponovat neklouzavou úchopovou údržbou. Z hlediska dlouhodobé investice nedoporučujeme jednorázové kousky. Pečlivě vybírejte i pastelky, kdy radíme investovat do nelámajících se trojhranných pastelek se středně měkkou tuhou. Penál by měl obsahovat ořezávátko i gumu, popřípadě zvýrazňovače nebo fixy.

Spread the love
  • 5