home Cestování, Tipy Vzhůru do oblak!

Vzhůru do oblak!

O dětech je známo, že se ničeho nebojí a do všeho jdou po hlavě. Návštěvou lanového centra v nich vyvoláte touhu zkusit něco nového a možná i chuť překonat sám sebe. Najdete-li v sobě dostatek odvahy, abyste lanovou stezku vysoko nad zemí zdolali společně s vašimi dětmi, tak rozhodně nad ničím neváhejte a vydejte se do některého z lanových center, kterých je na území naší republiky hned několik.

Síla není potřeba

Možná se bojíte, že ke zdolání lanových překážek potřebujete kdovíjakou fyzickou sílu. To ale vůbec není pravda. Překážky umístěné v různých výškách nad úrovní země se možná na první pohled tváří složitě a po fyzické stránce a náročně, ale v těchto centrech jde především o zábavu a adrenalin. Tak se ničeho nebojte a užijte si s dětmi kopec srandy!

Bezpečně i ve výškách

Další starostí každého zodpovědného rodiče je bezpečnost zajištěná při zdolávání překážek. Ani tady se rozhodně není čeho bát. Po celou dobu jste jištění a před vstupem na překážky vás zkušený instruktor seznámí nejen s pravidly lanové dráhy, ale i způsoby jištění a jeho používání během cesty. Ani pár metrů nad zemí se vám proto nemůže nic stát.

Kam do lanového centra?

Lanové centrum Fun Island na Císařské louce v Praze

Sportovně relaxační areál Fun Island je určený pro návštěvníky všech věkových kategorií, kteří si zde rozhodně přijdou na své. Areál se nachází v krásném prostředí u řeky Vltavy s výhledem na pevnost Vyšehrad. Pokud v sobě najdete dostatek odvahy pro překonání celého lanového parku, budete se moci za odměnu na jeho konci svézt lanovkou dolů. Kromě lanové dráhy zde najdete i další aktivity v podobě antukového hřiště nebo vzduchovkové střelnice.

Největší lanový park Tarzánie

V největším lanové parku v České republice si můžete vybrat hned z několika tras lanových překážek, které se liší různým stupněm obtížnosti. Překážky jsou v parku zavěšeny ve výšce 3 až 14 m a obrovským lákadlem jsou dlouhé přejezdy nad řekou. Připravená je zde i dětská trasa se speciálním samojistící systémem, která je určena pro děti od čtyř let. Díky jistícímu systému je vyloučena možnost pádu, protože systém lezce automaticky jistí po celé délce překážkové trasy.

Lanové centrum Olomouc

Lanové centrum PROUD pro vás připravilo celkem 10 nízkých lanových překážek, 15 individuálně vysokých lanových překážek a 5 týmových lanových překážek. Stručně řečeno park dokáže odolat potřebám všech věkových kategorií.vzhuru-do-oblak-jeseniky

 Další lanová centra v České republice

  • Lanové centrum Ořech
  • Adrenalin park Jeseníky
  • Lanové centrum Jungle park
  • Lanový park Týnec
  • Lanový park Green Valley
  • Lanový park a baby park Janské Lázně

 

Spread the love