home Cestování, Tipy Zkuste další výstavu betlému nebo se vydejte za dobrodružsvím po řece

Zkuste další výstavu betlému nebo se vydejte za dobrodružsvím po řece

Nejpočetnější betlém ze sena v životní velikosti

Od 3. prosince do 8. ledna 2017

Čenkov

Vánoce jsou sice už za námi, ale rozhodně není na škodu prodloužit ještě trochu sváteční atmosféru, která teď panuje všude okolo nás. Jestli k vánočním svátkům něco neodmyslitelně patří, pak je to jednoznačně betlém – a proč nenavštívit ten nejpočetnější vyrobený celý ze sena a k tomu všemu ještě v životní velikosti? Slaměný betlém se nachází v Čenkově na návsi u kapličky a zajímavostí je, že byl v roce 2012 zapsán do České knihy rekordu. K vidění je zde celkem 53 figur – 23 zvířátek a 30 lidí.

Návštěva neandrtálců

Od 2. prosince do 31. prosince

Moravské zemské muzeum Brno

 Až do 31. prosince letošního roku můžete společně s dětmi zavítat do Moravského zemského muzea v Brně, kde na vás čeká velice zajímavá výstava s názvem „Vítejte u neandrtálců“, která si dokáže získat jak malé, tak i velké. Cílem výstavy je přiblížit jejím návštěvníkům nové poznatky vědců a seznámit je s životem našich předků, kteří se museli přizpůsobovat změnám klimatu a ustát tak doby ledové i meziledové. Celá výstava, na které budete mít možnost nahlédnout na neandrtálce v jeskyních, je podložena nálezy na Moravě a okolních zemích – nálezy zde budou vystaveny a mnohé z nich dokonce úplně poprvé.

Zimní plavby Pražskými Benátkami

Od 22. listopadu do 31. března 2017

Praha

 Naše krásné hlavní město zná snad každý. Právě teď ale máte jedinečnou příležitost poznat jej i z takové stránky, ze které se vám to do dnešního dne ještě nepoštěstilo! Vychutnejte si vánoční atmosféru a ještě více ji umocněte plavbou po řece Vltavě, během které si budete moci prohlédnout Karlův most i nádherné panorama Hradčan. Pokud bude velká zima, zahřejete se u kamínek a pochutnáte si na svařeném víně.

Spread the love
  • 5