home Móda a styl, Tipy Znáte pravidla nakupování z druhé ruky?

Znáte pravidla nakupování z druhé ruky?

Nákupy v second-handech jsou stále oblíbenější u široké populace lidí. Ono se vlastně není čemu divit – když máte štěstí, narazíte na opravdu pěkné kousky v dobrém stavu a za cenu, o které by se vám v případě nákupu v klasickém obchodě mohlo leda tak zdát. Možná i vás nakupování v sekáčích láká, proto je dnešní článek určený právě vám a rozhodně byste si ho neměli nechat ujít. V následujících řádcích vám poradíme, čeho se při nákupu v second-handu držet a na co si dát pozor.

Proč nakupovat v sekáči?

Bazar, sekáč, hrabák – lidových názvů pro second-handy je hned několik a každý se drží toho svého. Nakupovat v nich je takové malé dobrodružství – prodíráme se nabízeným zbožím, porovnáváme ceny a snažíme se ušetřit. A právě úspora financí je v tomto případě tím největším lákadlem. Proč utrácet za nové kousky, když i ty z hrabáku vypadají dobře?

Kdo zaváhá, nebere!

První pravidlo týkající se nákupů v sekáči ctí jedno známé rčení: kdo zaváhá, nebere! Opravdu je to tak, že kdo si daný kousek najde jako první, ten si ho nechá. Nevyplatí se proto dlouho přemýšlet nad tím, zda koupit či nekoupit, protože i 5 minut stačí k tomu, aby vám vybraný model někdo vyfouknul prakticky před očima. Pokud se vám tedy něco líbí, chyťte to a už nepusťte!

Tohle vyperu!

V second-handu můžete narazit na oblečení, na kterém objevíte menší či větší flíček, nějakou šmouhu či jiné znečištění. Jako první vás možná napadne, že to půjde vyprat, jenže ne vždy tomu tak skutečně je. V dobrých sekáčích narazíte na vyprané kousky oblečení, u kterých dané fleky již nepustily, a vám se to s největší pravděpodobností taky nepovede. A nač utrácet za takové oblečení…

Hamty hamty, ať mám víc než tamty!

Velký výběr a ceny mnohdy doslova za hubičku – to je opravdu velká výzva a obrovské lákadlo. Není se tak čemu divit, že se často necháme zlákat a z hrabáku tak odcházíme zavalení taškami. Snažte se ale držet při zemi, i když se tu před vámi objeví tolik kousků, které stojí za vysvobození. Jste si jistí, že všechno unosíte?

 

Spread the love
  • 5