home Tipy, Zdraví, Zdraví Botulotoxin na mimické vrásky – je pro vás vhodný?

Botulotoxin na mimické vrásky – je pro vás vhodný?

Jde o známou a velmi účinnou metodu omlazení, to nelze zpochybňovat. Přesto se však najdou lidé, kteří jsou po zákroku zklamaní – nebyli dostatečně informovaní o tom, co jim procedura přinese.

Botulotoxin působí velmi specificky. Pojďme se podívat na to, kdy budete z výsledků nadšeni.

Které vrásky jsou vlastně mimické?

V tomto vězí, botulotoxin odstraňuje pouze mimické vrásky. To jsou ty, které vznikají při zapojení mimických svalů. Objevují se, když se smějeme, mračíme, s přibývajícím věkem jsou stále výraznější. Látka botulinum toxin zabrání přenosu nervosvalových impulsů, čímž vypne smršťování mimických svalů. Proto všechny vrásky s nimi spojené redukuje.

Mezi mimickými a běžnými vráskami je však tenká hranice, některé z mimických vrásek jsou viditelné prakticky neustále. Jde především o vrásky na čele a vrásky kolem úst a očí.

Aplikace botulotoxinu má dočasný efekt s pozvolným nástupem. Nebudete ze dne na den vypadat jinak, působení látky začíná v průběhu 5–10 dnů a postupně se stupňuje. Doba přetrvání výsledku je různá a s každou aplikací se prodlužuje – efekt vydrží několik měsíců až jeden rok.

Je botulotoxin na mimické vrásky bezpečný?

Použití této látky je bezpečné, aplikace je na trhu již několik desítek let s opravdu účinným efektem. Avšak její aplikace patří pouze do rukou lékaře a jeho doporučení. Také není příliš vhodné to s korekcí vrásek botuloxinem přehánět, aby nedošlo ke ztenčení svalu, což vede k nepřirozeně strnulému výrazu. Myslíme tím, absolvovat ošetření po krátkých intervalech několika dnů.

Pokud však přesto stále váháte, můžeme vám aplikaci doporučit. Je šetrná, nebyly zaznamenány alergické reakce a je nejjednodušší metodou omlazení. Možnou alternativou je také laserové odstranění vrásek.

Kdy je laser lepší než botulotoxin?

Nedá se říci, že laser je lepší nebo horší. Každá vráska potřebuje jiné řešení. Injekční aplikace botulotoxinu má ve světě velmi pozitivní ohlas, nastupuje rychle a velmi účinně omlazuje. Laser působí povrchově nebo do hloubky kůže, kde stimuluje tvorbu nového kolagenu, což se stará o všechny vrásky, nikoliv jen o ty mimické. Ve výsledku je tedy rozdíl. Někdo výrazněji omládne s botulotoxinem a někdo zase s laserem. Jak je to právě u vás, nejlépe zjistíte konzultací s odborníkem.

Dermatologická klinika Altos v Praze nabízí nezávazné konzultace, kde si můžete s lékařem popovídat o všech plusech i mínusech každého ošetření a společně vybrat tu nejvhodnější cestu k mladší a krásnější pokožce. Objednejte se ještě dnes.

Spread the love
  • 5