home Zdraví, Zdraví Co je dobré vědět o zánětu močových cest

Co je dobré vědět o zánětu močových cest

Zánět močových cest se nám bohužel nevyhne ani teď v létě. Ženy o něm vědí své, jsou mezi námi dokonce i takové, které mají se zánětem močových cest pravidelnou zkušenost, protože se jim tato zdravotní obtíž opakovaně vrací. Jak zánět močových cest poznáte a co byste o něm měli vědět? Všechno důležité se dozvíte v následujících řádcích!

Jak se zánět močových cest projevuje?

To je asi to nejdůležitější, co vás zajímá: jak poznáte, že máte zánět močových cest. V první řadě se zánět projevuje bolestí v podbřišku, která je podobná menstruačním bolestem – s nimiž je i často zaměňována. Dalším projevem tohoto onemocnění je pálení, štípání nebo dokonce řezání při močení, což je velice nepříjemné a kolikrát nás to nutí potřebu dojít si na malou zadržovat tak dlouho, dokud to jde – zkrátka se chceme vyhnout bolesti. Bolest se může projevovat i v bederní oblasti.

Co byste měli vědět o zánětu močových cest?

Teď se dostáváme k další zajímavé části našeho článku: co je dobré vědět o zánětu močových cest. Ať už máte nebo nemáte s tímto zdravotním onemocněním své vlastní zkušenosti, určitě nebude na škodu, když si o něm přečtete ještě něco více.

·         Vyhněte se používání parfemovaných přípravků

Jaké přípravky používáte pro hygienu intimních partií? Pokud se teď hned poběžíte podívat do koupelny, pak s největší pravděpodobností zjistíte, že na svá intimní místa používáte přípravky plné parfemace, která jim ale vůbec nesvědčí. Daleko lepší je používat přírodní produkty, které nejsou tak velkým rizikem pro vznik zánětu močových cest.

·         Choďte na záchod hned po styku

Mnoho žen cítí po pohlavním styku potřebu zajít si na toaletu – a dělají tak správně. Pokud se hned po sexu zajdete vyčůrat, vyplavíte tak ze svého těla většinu bakterií, které by ve vašem těle mohly dělat neplechu.

·         Noste kvalitní spodní prádlo

Možná to nevíte, ale za vznikem zánětu močových cest může stát i nošení nevhodného spodního prádla, které není dostatečně prodyšné a vaše intimní partie tím hodně trpí – zapařují se a to vůbec není dobré.

Spread the love