home Tipy, Zdraví, Zdraví Domácí zábaly proti celulitidě

Domácí zábaly proti celulitidě

Nevzhledná pomerančová kůže, nepěkné dolíčky a ztráta sebevědomí – tohle všechno můžeme shrnout jedním jediným slovem: celulitida! Jedná se o estetický problém, který trápí mnoho žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi. Rozhodně neplatí, že by se celulitida týkala pouze silnějších žen, protože často i ty hubené, u kterých byste to vůbec nečekali, mají na kůži dolíčky.

Jak na celulitidu?

Proti celulitidě se dá bojovat hned několika způsoby. Ještě než se rozhodnete utratit všechny svoje úspory za drahé procedury, které nabízí hojně navštěvované salony krásy, přečtěte si dnešní článek. V tom se společně zaměříme na domácí zábaly, které vás vyjdou lacino a které vám mohou pomoci zbavit se tohoto nevzhledného nepřítele.

1. Skořicový zábal

Skořicový zábal patří mezi nejoblíbenější a to nejen proto, že moc pěkně voní, ale především proto, že skutečně pomáhá. Připravíte jej velice snadno a to tak, že rozmícháte mletou skořici v krému nebo v tělovém mléce a vyrobíte si tak kašičku, kterou si následně nanesete na tělo a daná místa zabalíte do potravinové fólie – necháte působit 20 minut. Skořice totiž potřebuje teplo, aby mohla fungovat, takže se toho určitě nebojte. Možná to bude nepohodlné, ale pro krásu se přece musí trpět!

2. Kávový zábal

Další velice oblíbený zábal, který slibuje pomoc od nepěkné pomerančové kůže, si připravíte z mleté kávy, skořice a sáčku želatiny. Jak na to? Nejdříve dejte 5 lžiček kávy do hrníčku a zalijte ji horkou vodou. Poté si podle návodu připravte želatinu, kterou po vychladnutí smícháte s vychladlým kávovým lógrem a třemi lžičkami skořice. Vznikne vám kašička, kterou si nanesete na místa postižená celulitidou a opět je zabalíte do potravinové fólie, aby vzniklé teplo umocnilo účinky zábalu. Nechtě působit 15 minut.

3. Čokoládový zábal

Rozhodně se zde musíme zmínit i o čokoládovém zábalu, který nejen krásně voní, ale který je především plný vitamínů, minerálů, polyfenolů a flavonoidů. Čokoládový zábal proti celulitidě vyrobíte tak, že ve vodní lázni rozpustíte dvě tabulky tmavé hořké čokolády. Jakmile čokoláda trochu vychladne, naneste si ji na místa, kde vás trápí pomerančová kůže, přikryjte potravinovou fólií a zabalte do ručníku. Nechte působit 40 minut, pak opláchněte vodou.

Spread the love
  • 5