home Tipy, Zdraví, Zdraví Jak na problematickou pleť v několika málo krocích

Jak na problematickou pleť v několika málo krocích

Potýkáte se již delší dobu s problémy s vaší pletí? Trpíte na boláčky a akné? Boj s takovým problémem může trvat mnoho let a přitom mnohokrát stačí velmi málo k tomu, aby se vyřešil nebo minimálně zásadním způsobem zlepšil. V první řadě je třeba určit, zda se nejedná o vážnější onemocnění. Je důležité rozlišit, co je větší sklon k zanášení pórům a tím vznikajícímu akné a co je problém závažnější, související s něčím dalším. Pokud je tedy vyrážka velmi rozsáhlá a nepomáhají žádné přípravky dostupné v lékárně či drogerii, je třeba navštívit lékaře a vše řešit s ním.

problematická pleť - tipyMy se ale zaměříme na běžné akné, se kterým se v určitém období života (a nenechte se mýlit, nemusí trvat jen rok či dva) potýká až 85% populace (nejste v tom tedy zdaleka sami). Prvním krokem je správná, tzn. zejména dostatečná hygiena. Hygienou dostatečnou se ale nemyslí přehnané čištění pleti až několikrát denně. Pleť se pak naopak příliš dráždí a to jí neprospívá. Úplně tedy postačí ráno a večer pleť důkladně vyčistit a nanést správný krém. Jaký krém je ten správný? Velice individuální, je třeba vyzkoušet a nevěřit reklamám, že právě ten krém, který používá známá zpěvačka či krásný mladý herec je ten pravý i pro vás. Důležité je, aby krém svou konzistencí byl spíše lehčí. Hutné krémy nejsou vhodné, mohou podporovat zanášení pórů a rychlé maštění pleti. Co se čištění pleti týče, hodí se čistící gely se zklidňujícími přísadami, případně s obsahem australského čajovníku,který napomáhá na zarudlá místa. Dalším krokem je pleťové tonikum, ideální je růžová voda, přírodní bez zbytečné chemie.

Posledním krokem je pak péče o pupínky samotné, přes noc je určitě nechte dýchat, naneste jen malé množství hojivého krému či masti na akné, opět je ideální přírodní kosmetika. Přes den, kdy je třeba postižená místa zakrýt, dbejte na to, aby korektory či tónující pasty příliš nevysušovaly. Pokud obsahují alkohol a podobné látky, budou místa příliš vysoušet a krytí pak bude během dne nedokonalé. Budou se tvořit stroupky, které naruší celistvost make-upu. Pokud je make-up nutný, pak myslete na to, že následné čištění musí být o to důkladnější. Jen čistá a ošetřená Pleť dokáže regenerovat a hojit se. Poslední zásadou je, nemačkat příliš pupínky a když je to třeba, pak použít čistý kosmetický kapesníček a pleť před ošetřením i po něm řádně vyčistit, jinak hrozí, že se místo zanítí a proces hojení bude mnohem delší.

Spread the love
  • 5