home Děti, Tipy, Zdraví, Zdraví Jak správně cvičit s dětmi, aneb láska k pohybu od kojence po předškoláka

Jak správně cvičit s dětmi, aneb láska k pohybu od kojence po předškoláka

Cvičení s malými dětmi je prospěšné jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. Nejenže s dětmi budete rozvíjet jejich schopnosti, ale zároveň upevníte vzájemné vztahy – a to je k nezaplacení. Pokud máte malé děti, pak vám určitě brzy začne vrtat hlavou otázka, jak byste s nimi mohli cvičit. Proto pro vás máme přehled cvičení s dětmi s ohledem na jejich věk.

Jak cvičit s kojenci

 

Kdo by si myslel, že se s tak malými dětmi cvičit nedá, ten by se hodně spletl. Cvičit opravdu můžete s dítky už v takovém věku, jen je potřeba dát pozor na jejich velmi křehké tělíčko. Kojence můžete podporovat v učení se převalovat na bok, následně na bříško. Dávejte kojence na bříško, aby mohli zkoušet lézt.

Jak cvičit s batolaty

 

S batolaty už se toho dá poměrně hodně podnikat. Jsou to malí parťáci, kteří jsou pro každou špatnost. A jak tedy cvičit s batolaty. Možností jsou cvičící skupiny, kde se společně s dětmi cvičí. Pokud chcete s dětmi cvičit doma, můžete jim pořídit různé tunely a tunýlky, šikmé stěny, sestavit jim můžete opičí dráhy, jejichž složitost můžete uzpůsobit jejich věku. Do cvičení určitě zapojujte i nejrůznější říkanky a písničky, které ještě více umocní společnou zábavu.

Jak cvičit s předškoláky

 

Děti v předškolním věku jsou už schopné čehokoli, soustředí se především na pohybovou činnost. Proto s nimi můžete cvičit aerobik nebo gymnastiku, můžete hrát i zajímavé hry. I tady se hodí opičí dráhy, se staršími dětmi pak můžete na nejrůznější prolézačky, kde mohou dělat kotrmelce, lézt po provazovém žebříku a zdolávat překážky.

Spread the love