home Dieta, Tipy, Zdraví Jídelníček na hubnutí a jeho specifika

Jídelníček na hubnutí a jeho specifika

Rozhodli jste se začít s dietou a k cestě za dokonalou postavou by vám měl pomoci primárně jídelníček na hubnutí? Pokud ano, podívejme se společně na to, čím je zajímavý a unikátní.

diet-390790_640

První specifikum je rozhodně spojeno s tím, že nás nenutní drasticky odmítat stravu. Můžete si být jisti, že hladovět nebudete. Pokud se jedná o dietní jídelníček, který bude napsán na míru, tak máte jistotu dostatku stravy po celý den. A i když se vám bude zdát, že budete jíst více než předtím, buďte si jisti, že hubnout skutečně budete.

Pouze taková jídla, která vám v hubnutí pomohou

Že správná a zdravá dieta není spojena s odmítáním stravy, to již víme. Nyní se podívejme společně na to, proč vlastně hubnutí pomocí jídelníčku funguje. Důvod je ten, že obsahuje primárně taková jídla, která vám pomohou. Pokud soupis potravin připraví odborník, je jistotou, že zohledňuje nejenom vaše cíle či aktuální hmotnost, ale i váš metabolický typ. Logicky právě na něm závisí ona skladba jídel. S tím jde ruku v ruce to, že jsou eliminována jídla špatná. A to nemusí být jenom ta všeobecně známá, jako jsou věci smažené, sladké, příliš slané, nebo také potraviny tučné. To, že právě takové musíme vynechat, ví každý.

Zdravé hubnutí je pozvolné a také trvalé

V čem konkrétně je dnes hubnutí pomocí jídelníčku také unikátní? Hlavně v tom, že hubneme pozvolně. Tedy přirozeně, bez jakýchkoliv drastických úbytků. To samozřejmě nemusí znamenat, že by zdravé hubnutí muselo být nutně pomalé a skutečně výrazně zdlouhavé. Druhým specifikem, které je výrazně pozitivní, je fakt, že se není třeba bát jo-jo efektu. Váha, které dosáhneme, bude při dodržování střídmějšího denního režimu skutečně trvalé a nemusíme se obávat, že bychom do několika týdnů byli opět na předchozí, tolik vysoké hmotnosti. S tímto efektem jsou totiž spojeny jenom ty diety, které jsou založeny na hladovění.

Spread the love
  • 5