home Tipy, Zdraví, Zdraví Co jsou to GUN-ex lana?

Co jsou to GUN-ex lana?

Věnujete-li se funkčnímu tréninku, dříve či později narazíte na GUN-ex lana. Oč se jedná? Jde o cvičební pomůcku vhodnou pro funkční trénink, která vám může trochu připomínat TRX systém. V tomto případě se však nejedná o závěsné popruhy, ale o pružná univerzální lodní lana a sprint systém – obojí v jednom. Přesněji řečeno je to systém tvořený dvěma dlouhými gumovými expandéry s bezpečnostními úchyty na obou koncích. GUN-ex lana jsou charakteristická zdravotními přínosy i jednoduchým a multifunkčním použitím. Původně byly určeny pro trénink profesionálních sportovců, rovněž našly uplatnění (podobně jako TRX) v udržování kondice v armádě. Chcete se s GUN-ex lany seznámit blíže? V tom případě vás budou zajímat níže uvedené informace.

Přednosti GUN-ex lan

Zvažujete cvičení s GUN-ex lany a nemůžete se rozhodnout, proč začít? Zajisté vás přesvědčí následující důvody.

Výhodná specifika elastických lan

Mezi významné přednosti GUN-ex lan patří jejich snadné a multifunkční využití. Výhodou elastických lan je nesporně i jejich značná odolnost a bezpečné využití v interiéru i při různých venkovních podmínkách. Jsou také specifická svou skladností. Navíc lze s GUN-ex lany cvičit prakticky kdekoliv. U elastických lan jde podobně jako u jiného funkčního cvičení o přirozenost pohybů a zapojení co nejvíce svalových skupin. Zacvičíte si tedy dostatečně a ještě zhubnete. Zároveň je trénink s GUN-ex lany zábavný, takže vás cvičení s nimi jen tak neomrzí.

 

GUN-ex je pro každého

Velkou předností tréninku s lodními lany je vhodnost této specifické cvičební pomůcky pro každého. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo zkušený fitness veterán, profesionální sportovec či amatér. GUN-ex je vhodný pro všechny bez rozdílu.

Jak začít s GUN-ex tréninkem?

Pokud se rozhodnete začít cvičit s elastickými lany, je potřeba se nejprve seznámit s jejich používáním. Druhy cviků a jejich správné provádění vám nejlépe vysvětlí a názorně předvede zkušený instruktor či osobní trenér. Odborník vám pomůže sestavit cvičební plán na míru, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a fyzické kondici, a to je dle trenérů vedoucí cvičení Rožnov zcela zásadní. Vyhnete se tak nadměrnému přepínání sil, špatnému postoji či nevhodné volbě cviků.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Michaelou Karbanovou, která vede program hubnutí Rožnov

Spread the love
  • 5