home Těhotenství a mateřství, Zdraví, Zdraví Jak si užít těhotenství v klidu

Jak si užít těhotenství v klidu

Konečně! Na těhotenském testu se objevily dvě jasně viditelné čárky a vaším tělem tak projela vlna euforie. Miminko jste si tolik přáli, dlouho jste se o něho snažili a teď to vyšlo. S rozklepaným hlasem se objednáváte ke svému gynekologovi a ten vaše těhotenství po ultrazvuku potvrzuje. Teď je všechno jisté a před vámi několik dlouhých měsíců netrpělivého očekávání. Možná vámi cloumá nervozita a strach, především pokud čekáte první miminko. Je to normální a prochází si tím většina maminek. Abyste se ale zbytečně nestresovali, přicházíme s dnešním článkem a v tom vám poradíme, jak si užít těhotenství v klidu!

Jestli si to můžete dovolit, odjeďte pryč

Nemáme teď na mysli, abyste si sbalili kufry a přestěhovali se do jiného města. Právě teď si ale můžete užít poslední klidnou dovolenou, takže by byla obrovská škoda toho nevyužít. Na dovolenou pak určitě pojedete i s dítětem, ale už nikdy si nebudete moci myslet jen na sebe. Pokud si to tedy můžete dovolit – ať už po finanční stránce nebo vzhledem k vašemu zaměstnání – jeďte na pár dní na nějaké pěkné místo. Záleží jen na vás, jestli to bude u nás nebo v zahraničí, jestli to bude moře nebo hory.

Buďte sobci a hodně odpočívejte

Těhotná žena má být v klidu. To znamená, že by se neměla rozčilovat nad neumytým nádobím, nevyluxovaným obývákem nebo košem nevyžehleného prádla. Okolí rodičky by to rovněž mělo respektovat, a pokud to půjde, přiložit ruku k dílu. Vy se teď klidně staňte sobcem, který si lehne, když se mu bude chtít. Po obědě půjde spát, odpoledne si s knížkou lehne na terasu. Uvědomte si, že až se miminko narodí, budete to právě vy, kdo kolem něho bude pořád lítat. Proto se teď nebojte myslet jen na sebe.

Zatočte s nejistotou

S drtivou většinou budoucích maminek – zvláště pak prvorodiček- často cloumají pocity nejistoty. Najednou si uvědomí, kolik věci se v jejich životě příchodem miminka změní, co všechno bude jinak a čeho všeho se budou muset vzdát. Nejednu maminku dokonce zjištění, že je těhotná, v první chvíli přivedlo k slzám. Výjimkou není ani strach, jestli budete dobrá máma, jestli si dokážete poradit a jestli to vůbec zvládnete.  Uklidníme vás, tohle je úplně normální.  Důležité ale je tomu nepodléhat a veškeré obavy vytěsnit z hlavy. Když to zvládly miliony maminek před vámi, vy to zvládnete taky!

 

 

Spread the love
  • 5