home Těhotenství a mateřství, Zdraví, Zdraví K čemu slouží bylinková napářka?

K čemu slouží bylinková napářka?

Na konci třetího trimestru, kdy je termín porodu doslova na dohled, si mnoho maminek nepřeje nic jiného, než už konečně porodit. Je pravda, že závěr těhotenství bývá nejnáročnější a budoucím maminkám se tak nelze divit, že už to chtějí mít za sebou. Když se před nimi objeví nějaký způsob, jak miminko trochu popostrčit v jeho snaze dostat se na svět, pak toho většina maminek využije. A jednou z takových možností je bylinková napářka. Pojďme si o ní říci něco více.

Pro maminky od ukončeného 38. týdne těhotenství

Hned na začátku musíme zmínit jednu velice důležitou věc: bylinná napářka je určená pouze pro maminky, které již ukončily 38. týden těhotenství. V tomto týdnu už je miminko podle lékařů považováno za donošené a porod před termínem jej proto nemůže nijak ohrozit. Před dokončením 38. týdne se bylinková napářka provádět nesmí!

K čemu je to dobré?

Možná jste o bylinkové napářce nikdy neslyšeli a dozvídáte se o ní dnes poprvé prostřednictvím dnešního článku. V tom případě je dobře, že se chcete dozvědět něco více, proto pozorně čtěte dál.

Bylinková napářka slouží k uvolnění svalů pánevního dna. Během ní dochází k zvlhčování porodních cest, které se změkčují a připravují tak na příchod miminka na svět. Zároveň použité bylinky zrychlují zkracování děložního čípku. Napařování tkání hráze způsobuje, že zdejší tkáně jsou daleko poddanější, měkčí a pružnější. To usnadní celý porod a může zabránit i nutnosti nastřižení nebo natržení.

Bylinky vhodné pro napářku

Teď už se dostáváme k části, která vás možná nejvíce zajímá – a to k bylinkám, které je vhodné pro napářku použít. Můžeme vám doporučit maliník, který se může od určitého týdne těhotenství pít i jako čaj a rovněž tím podporuje tělo, aby se lépe a rychle připravilo na porod. Další vhodnou bylinkou je levandule, která nejenže krásně voní, ale má schopnost zmírňovat projevy psychické nerovnováhy, kterou si spousta maminek před porodem prochází.

 

 

Spread the love
  • 5