home Zdraví Křemelina

Křemelina

Křemelina je nezpevněná hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy). Vzniká v chladnějších oblastech, které jsou chudé na uhličitan vápenatý. Dokáže pomoci při špatném zažívání, kožních problémech či přibývání na váze. Co dalšího křemelina dokáže?

Kde se křemelina vzala?

Jak již bylo zmíněno, křemelina je nezpevněná hornina, která se po miliony let usazovala na dně jezer a moří. Obsahuje jíly, písky, sopečný prach a další přírodní příměsi. Křemelina se dříve používala například při skladování obilovin, dnes si již svou roli našla a používá se hlavně pro filtraci vody, piva a vína, v zemědělství, v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu.

Křemelina detoxikuje tělo

Nemusíte se strachovat, křemelina, která je určena pro léčení lidí, je trochu jinak zpracovaná než ta, která se používá například v zemědělství. Věřte nebo ne, křemelina má opravdu mnoho účinků. Zabíjí vnitřní parazity i viry a pomáhá při detoxikaci celého těla. Křemelina je totiž velmi tvrdá, na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupni 9, má křemelina číslo 7. Jakmile malé částečky křemeliny proudí vašimi střevy, dokáží perfektně čistit jejich stěny. Často se používá jako přísada do kosmetických produktů, protože má skvělý vliv na pokožku, pleť, vlasy a nehty.

Pro lidské tělo má křemík opravdu nezbytný význam. Hned po kyslíku je křemík nejvíce svázán s biosférou. Je nezbytnou součástí mnoha řídících reakcí v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem tvoří pevné kosti a dodává pevnost a pružnost nehtům, vlasům a kůži. Také má příznivý vliv na krevní oběh a jako jediný čistí krev. Má pozitivní vliv zejména na ženy v menopauze a starší lidi.

Jak křemelinu užívat?

Nejlepší je užívat křemelinu na lačno každý den. Denní doporučená dávka pro dospělého člověka je 20 – 30 mg. Každodenní užívání křemeliny zaručuje dostatečný přísun oxidu křemičitého. Navíc obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou pro tělo nezbytné. Přísun minerálů do vašeho těla navíc zlepší vaší energii a vytrvalost. Křemelinu můžete rozmíchat například v džusu či šťávě a užívat až dvakrát denně. V případě, že užíváte křemelinu poprvé, můžete začínat na menší dávce a postupně ji přidávat až na požadovanou doporučenou dávku. Může se totiž objevit zácpa. Pokud by se tak stalo, zvyšte příjem tekutin a případně snižte množství křemeliny.

Křemelinu si můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Spread the love
  • 5