home Tipy, Zdraví, Zdraví Laserový resurfacing jako cesta ke zdravé a krásné pleti

Laserový resurfacing jako cesta ke zdravé a krásné pleti

Ať už vás trápí pigmentové skvrny, jizvy po akné či neštovicích, nebo jen hledáte účinnou pomoc v boji proti vráskám a stárnutí vaší pleti, máme pro vás pozitivní zprávu. Existuje totiž řešení pod názvem laserový resurfacing. Tato metoda, díky svým prokazatelným účinkům, získává stále více příznivců. Pojďme si tedy představit, o co se vlastně jedná.

Jak laserový resurfacing funguje?

Díky této velice účinné proceduře dochází ke stimulaci tvorby kolagenu a elastinu, který postupem času v těle každého člověka ubývá. Pomocí laserových paprsků dochází k narušení vrchní vrstvy pokožky a následnému odstranění jejích odumřelých částí. Laserové omlazení tak může být velmi dobře viditelné již po prvním sezení, kdy je pokožka na pohled pevnější a hladší. Laser totiž mimo jiné stimuluje celou řadu dalších procesů, díky kterým například dochází k obnově schopnosti buněk odstraňovat chemické poškození jejich struktury. Působí tedy skutečně hloubkově, ovšem stále v bezpečné míře, která nepřesahuje 3 mm.

Odstranění vrásek a co dál?

Laserový resurfacing není účinný pouze v boji proti vráskám, dalo by se říct, že odstraněním vrásek to jen začíná. Tato metoda se může stát účinným řešením pro ty, které trápí pigmentace a stejně tak pro někoho, komu život komplikovalo či stále ještě komplikuje akné, případně je jeho pleť stále živou vzpomínkou prodělaných neštovic.

Jak to celé probíhá?

Nemusíte se obávat, nejedná se o operační zákrok. Ošetření laserem je za pomoci chlazení a anestetického krému bezbolestné, rychlé a doba rekonvalescence vyžaduje zhruba týden. Po tuto dobu nejste nijak omezeni v běžných činnostech. Důležité však je, vyvarovat se několik týdnů  slunečnímu záření a  ošetřenou pleť si  chránit krémem s vysokým ochranným faktorem. Rovněž je dobré vynechat první dny po zákroku make-up, a pobyt v soláriu nejen po, ale i několik dní před laserovým resurfacingem.

Kde se nechat ošetřit?

Než se na internetu vrhnete na hledání toho nejbližšího místa, kde vás nejlevněji laserem ošetří, neukvapte se! Je třeba vybrat si kliniku, která nabídne nejen profesionální přístup a školené odborníky – lékaře, kteří zákrok provedou, ale také byste v rámci nezávazné konzultace s odborníkem měli probrat, zda je pro vás metoda vhodná, případně si nechat doporučit některé jiné řešení, jenž bude odpovídat vašim představám a aktuálnímu stavu vaší pleti. Jednou z takových renomovaných klinik je například pražská dermatologická klinika Altos.

 

 

Spread the love