home Zdraví, Zdraví Modelace prsou: co vás čeká?

Modelace prsou: co vás čeká?

Nádherná, pevná prsa s dokonalým tvarem. Přemýšlíte, že si tenhle krásný sen necháte splnit? Ale pochyby vámi šijí a vy stále váháte? Tak si trochu přibližme, co vás čeká, jaké jsou vaše možnosti a vy se tak můžete konečně rozhodnout.

Modelace, nebo zvětšení?

Když mluvíme o modelaci, jde o úpravu tvaru prsou, o jejich zpevnění a pozvednutí. Změna velikosti prsou se do tohoto zákroku nepočítá, ačkoliv modelaci často doplňuje.

 Modela prsou je z těchto zákroků nejméně náročná. Asi za týden po operaci už můžete zase normálně fungovat, jen je třeba vyhnout se přílišné fyzické zátěži (zhruba měsíc).

4 různé techniky

Modelace prsou patří mezi procedury, při kterých je třeba vše konzultovat se zkušeným doktorem. Neexistuje totiž jednotný postup, vše závisí na tvaru vašich prsů, na vaší ideální představě, ale i na věku a postavě.

Techniky modelace prsou jsou odlišné, především v místě řezu, kde i v budoucnu zůstane jizvička (časem vybledne a lze ji vyhladit laserem). U menších prsou často stačí jen drobný řez u dvorce, velká prsa naproti tomu potřebují náročnější zákrok.

Jak probíhá samotná modelace prsou

Operace je provedena chirurgem v celkové anestezii, obvykle trvá zhruba dvě hodiny. Modelace se týká pouze přebytečné kůže, která je odstraněna, čímž se celé prso zvedá a zpevňuje. Bradavky ani dvorce nejsou zasaženy.

Bezprostředně po operaci budou prsa citlivá, mohou být oteklá a bolestivá, po několika dnech však tyto projevy odezní. Výsledek je samozřejmě zřetelný ihned po operaci, ale v následujících 3 měsících se ještě prsa budou lehce proměňovat.

Co potřebujete vědět?

Vždy je třeba mít na mysli, že jsou jisté faktory v životě ženy, které způsobují ztrátu pevnosti prsou. Věk, těhotenství, kojení, velké změny váhy, to vše má na prsa velký vliv. Modelace prsou je trvalá, ale tyto vlivy na vás stále budou působit.

Jde o poměrně náročnou proceduru, kterou je opravdu na místě probrat se zkušeným doktorem. Ten zhodnotí, zda je u vás vůbec modelace prsou vhodná, a připraví vás na to, co musíte před zákrokem vědět.

Objednejte se na nezávaznou konzultaci do estetické kliniky Altos v Praze, poslechněte si názor doktora a teprve pak se rozhodněte.

Spread the love
  • 5