home Zdraví, Zdraví O chemickém peelingu – co to je a s čím vším si dokáže poradit?

O chemickém peelingu – co to je a s čím vším si dokáže poradit?

V době, kdy jsou na krásu žen kladeny téměř až nesplnitelné nároky, se ke slovu stále častěji dostává estetická medicína se svými zákroky. Jedním z neinvazivních zákroků, které dosahují vynikajících výsledků je i chemický peeling. Co to vlastně je chemický peeling a co všechno umí?

Jednoduchý, ale účinný zákrok

Jedná se o časově nenáročný zákrok, který má všestranné využití a hodí se pro dospívající i zralé ženy. Chemický peeling pomáhá projasnit a omladit stárnoucí pleť, vyhlazuje jemné vrásky, zjemňuje jizvy vzniklé po akné a uzavírá rozšířené póry. Velice dobrých výsledků se dosahuje také, když se použije chemický peeling na pigmentové skvrny nebo na zmírnění problémů s mastnou pokožkou, akné vulgaris a miliemi. Zkrátka a jednoduše, chemický peeling vám pomůže v odstranění a prevenci projevů stárnutí pokožky, sjednocuje její barvu a podporuje správnou hydrataci pleti.

Princip a průběh ošetření

Chemický peeling patří mezi ošetření zvaná resurface, což znamená, že při něm dochází k exfoliaci (odstranění svrchní vrstvy kůže), což odkryje spodní jemnou pokožku bez vad. Dojde tak k odstranění poškozené a hrubé kůže, podpoře růstu nových buněk pokožky a stimulace produkce kolagenu a elastinu zodpovědných za pevnost a pružnost kůže. Nejčastěji se při tomto zákroku používají různé typy kyselin a dalších látek, které dokáží svrchní vrstvu pokožky šetrně odstranit. Významným faktorem účinnosti peelingu je hloubka, ve které se provádí. Povrchový chemický peeling prováděný v různých salonech krásy využívá přípravky s nižší koncentrací ovocných kyselin, hlubší peeling si vyžaduje silnější přípravky, je však více účinný a rychleji přinese výsledky. Zákrok trvá přibližně 30 minut a jeho cena se odvíjí od rozsahu ošetřované oblasti a jejího umístění. Pro dosažení správného dlouhotrvajícího efektu je potřeba zákrok čtyřikrát až šestkrát opakovat. Po podstoupení zákroku je vhodné využít kosmetické přípravky na domácí péči po chemickém peelingu, které zklidňují pokožku a podporují její regeneraci. Zároveň je třeba pleť několik dnů po ošetření chránit před UV zářením.

Kdy je chemický peeling vhodné podstoupit?

Stejně jako u dalších zákroků estetické medicíny, které můžete podstoupit v salonech krásy nejen po celé Praze, i zde platí, že je vždy vhodné podstoupení zákroku zkonzultovat napřed s odborníky na některé z estetických klinik. Odborník s vámi zkonzultuje, zda je pro vás chemický peeling vhodný, nebo zda by bylo vhodnější zvolit jinou proceduru. Obecně však platí, že je dobré se chemickému peelingu vyhnout při akutní infekci nebo zánětu pleti, nebo pokud máte ekzém či poraněnou pokožku v místě plánovaného ošetření.

Spread the love
  • 5