home Zdraví Odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Pocení je tělu vlastní mechanismus, který má naše tělo ochránit před přehřátím. Ne vždy se nám však pocení zrovna hodí… A bohužel jsou mezi námi i takoví lidé, kteří se potí až nadměrně. Naštěstí se však tímto problémem už nemusíte nadále trápit. Existuje totiž řešení, jak se nadměrného pocení, odborně nazývaného hyperhidróza, zbavit.

Hyperhidróza

Hyperhidrózu můžeme rozdělit na celkovou, která zasahuje většinu potních žláz a místní, jež postihuje pouze určitou partii těla. Nejčastěji se při hyperhidróze setkáte s nadměrným pocením zejména v oblasti podpaží, dlaní, třísel a chodidel. Jedná se o onemocnění, které dokáže znatelně zkomplikovat život. Mnohdy pacienti trpí společně s hyperhidrózou také psychickými problémy a vyhýbají se společenskému kontaktu a stresovým situacím, které by mohly nadměrné pocení podpořit. Při léčbě hyperhidrózy je potřeba zjistit, jaké faktory přispívají k rozvoji hyperhidrózy a pokusit se je odstranit. Zároveň je nutné důsledně dodržovat pravidla osobní hygieny.

Způsob léčby

Největších výsledků při boji s hyperhidrózou se však dosahuje za pomoci použití botulotoxinu A. Ten má totiž schopnost tlumit činnost potních žláz tím, že blokuje přenos nervových impulsů na jejich nervová zakončení. Přípravek s botulotoxinem A se injekčně zavádí pod kůži do blízkosti daných potních žláz. Potní žlázy v té oblasti přestanou produkovat pot v původní míře a pocení se na daném místě omezí, někdy dokonce ustane úplně. Konkrétní místa vpichu se před zákrokem zjišťují za pomoci biochemické reakce.

Po použití botulotoxinu A se vaše problémy s hyperhidrózou podaří utlumit či dokonce úplně vyřešit, a to až na dobu 6 až 8 měsíců. Proceduru po tomto časovém období můžete bez problémů zopakovat. Nenechte si tedy dále nadměrným pocením komplikovat život, a obraťte se na odborníky z pražské kliniky Altos. Jistě vám rádi zodpoví všechny vaše dotazy, týkající se zákroku.

Spread the love
  • 5