home Dieta, Diety a hubnutí, Tipy, Zdraví Pijte brusinkový džus a zatočte s celou řadou nemocí

Pijte brusinkový džus a zatočte s celou řadou nemocí

Jistě už jste slyšeli o blahodárných účincích brusinek na močové cesty. Mnoho žen, které trpí častými problémy právě s močovými cestami, měchýřem, ale i s ledvinami nedají na léčivou sílu brusinek dopustit a jako doplňkovou léčbu je využívají pravidelně. Ovšem pravidelnou konzumací brusinek, ideálně ve formě neslazeného stoprocentního džusu lze předcházet nejen těmto zdravotním problémům, ale i celé řadě dalších.

brusinky - keřBrusinky mohou pomoci i prevencí proti zubnímu kazu, dokáží eliminovat množství bakterií, kteří jej způsobují. Obsahují vysoké množství vitaminu C, až neuvěřitelných 13,3mg ve 100g těchto plodů. Spolu s vysokým obsahem vitaminu C jsou také obohaceny o velmi cenné antioxidanty. Studie dokonce prokázaly, že lidé, kteří pili jednu sklenici brusinkového džusu denně trpěli mnohem méně nachlazením než ti, kteří jej nepili.

A pozor výčet blahodárných účinků těchto bobulí ještě nekončí. Kromě výše jmenovaných, obsahují ještě flavanoidy (vitamin P), což jsou látky patřící mezi rostlinné sekundární metabolity. Ty pro své antioxidační účinky mají velmi pozitivní vliv na lidský organismus, zejména pak cévy. Snižují tak riziko srdečního infarktu a mozkové příhody. A poslední ale nespornou výhodou konzumace velmi chutného ovoce je, že v pravidelných dávkách může i významně pomoci v boji proti přebytečným kilům.

A pokud vám samotné nechutnají, pak je skryjte do některého ze skvělých letních koláčů nebo do koktejlů. Taková vodka s brusinkovým džusem, hmmmm. Tedy dietní to úplně není, ale chutnat určitě bude a můžete u toho myslet na všechny ostatní blahodárné účinky 🙂

Spread the love