home Zdraví, Zdraví Plazmalifting s kyselinou hyaluronovou

Plazmalifting s kyselinou hyaluronovou

V dnešním uspěchaném světě není překvapivé, že si neustálý stres na naší pleti bere svou daň. Proto jsou v dnešní době tak oblíbené zákroky pro omlazování pokožky. Plazmalifting jako jedna z těchto metod vám zajistí odstranění vrásek, obnovuje regenerační schopnost pokožky a pomáhá při suché, ochablé kůži nebo hyperpigmentaci. Plazmalifting je však blahodárný i co se týká pokožky vlasů. Zamezuje tvorbě lupů a nadbytečnému vypadávání vlasů.

Princip zákroku

Plazmalifting se provádí za pomoci PRP technologie (Platelet-rich Plazma). Spočívá to v injekční aplikaci pacientovy vlastní plazmy do podkoží. Ale ještě předtím, než se plazma aplikuje, je obohacena o trombocyty, které vylučují růstové faktory a pomáhají omlazovat pokožku. Dané růstové faktory stimulují kožní buňky a vyvolávají v těle produkci látek, které pokožku obnovují a omlazují. Krevní plazma se používá proto, že již sama o sobě obsahuje mnohé látky potřebné a prospěšné pro regeneraci kůže: různé enzymy, hormony, bílkoviny, vitamíny a další. Na klinice Altos nabízí i revoluční zákrok plazmalifting s kyselinou hyaluronovou. Při něm se do plazmy vedle trombocytů přidává i kyselina hyaluronová, díky níž dochází nejen k regeneraci kůže, ale i podkoží. Kyselina hyaluronová totiž stimuluje novotvorbu kolagenu a fibroblastů, zodpovědných za pevnost a pružnost pokožky.

Revoluční zákrok plastické chirurgie

Díky tomu, že je používána vlastní plazma a kyselina hyaluronová je taktéž tělu vlastní látkou, nemá plazmalifting žádné vedlejší účinky. Podstoupení plazmaliftingu byste však měli zvážit, pokud máte poruchu srážlivosti krve či užíváte léky na ředění krve. Nebo pokud jste v místě plánovaného zákroku nedávno prodělali zánět. Již během tří týdnů po zákroku je viditelné zlepšení pleti a účinky přetrvávají jeden až dva roky.

Spread the love
  • 5