home Zdraví Raw oleje pro zdraví a krásu

Raw oleje pro zdraví a krásu

oleje-kokosovy-olejO raw kuchyni jste již jistě slyšeli, je to trend, který k dnešní době už tak nějak patří. Ovšem nezapomínejme, že raw (neboli tepelně neupravené, tzn. syrové) složky mohou mít blahodárný účinek i na naši pleť.. Zejména tedy nejrůznější oleje. Ty jsou stále častěji využívány jako velmi důležitá složka při výrobě kosmetiky O některých jste možná ani neslyšeli, u jiných je naopak blahodárný vliv na zdravý již pevně vryt do povědomí většiny z nás. Olivový olej tedy necháme stranou, spíše pro potřeby kulinářské a povíme si něco o těch méně známých.

Olej z pupalky dvouleté

Začneme pupalkovým, ze semen této nenáročné byliny se za studena lisuje olej, který obsahuje blahodárné esenciální mastné kyseliny. Pupalkový olej pomáhá při oslabené imunitě a vysoké míře stresu, zároveň je dobrým pomocníkem při hojení ran a dokonce i popáleninách.

Hruškovec americký neboli avokádo

Olej z nejtučnějšího ovoce, kterým není nic jiného než avokádo se využívá ve vlasové i pleťové kosmetice zejména pro své přírodní antioxidanty a mnoho prospěšných vitaminů a minerálů.

Olej z růží

Díky své omamné vůni a zklidňujícím účinkům našel své místo v kosmetice také olej růžový. Navzdory faktu, že na výrobu jednoho kilogramu růžové oleje je třeba čtyř tun růžových květů.

oleje-mandlovyAž z daleké Afriky

Silné regenerační a zároveň hydratační účinky má olej z jader obsažených v peckách marulovníku namibijského. Že jste to něm nikdy neslyšeli? Nevadí, stačí, když si budete pamatovat, že v porovnání s mnohem známějším olejem agranovým má tento až dvojnásobné množství antioxidantů a dokáže chránit a vyživovat nejen pokožku, ale například i vlasy.

Všestranný kokos

Snad neuniverzálnějším olejem je dnes stále více oblíbený kokosový olej. Jeho silné hydratační účinky najdou své uplatnění snad na všech částech lidského těla. Je ideální v boji proti velmi suché a citlivé pokožce, jako balzám na rty, jako maska na vlasy a mnoho dalšího. S tímto olejem určitě nešlápnete vedle.

Mandlový pro miminka

Posledním v řadě je další z jedlých olejů. Olej mandlový, i ten, lisovaný za studena, je ideální na promazávání pokožky i té nejcitlivější, tzn. novorozenecké. Je rovněž vhodný jako péče pro pokožku ekzematickou a extrémně vysušenou.

 

Spread the love
  • 5