home Tipy, Zdraví Jak skoncovat s kouřením jednou pro vždy? Máme pro vás několik osvědčených rad!

Jak skoncovat s kouřením jednou pro vždy? Máme pro vás několik osvědčených rad!

Česká republika patří mezi země s nejvyšším počtem kuřáků v Evropě. Kouří u nás zhruba každý třetí člověk a roční spotřeba cigaret se pohybuje na hranici 21 miliard kusů. Zdravotní rizika tohoto nešvaru jsou víc než alarmující. Patříte-li do této skupiny, jistě nám dáte za pravdu, že seknout s kouřením úplně není nic jednoduchého. S pomocníkem v podobě elektronické cigarety je to však o něco jednodušší. Připojujeme pár rad a tipů jak na to, aby bylo vaše snažení úspěšné.

Rada č. 1: Stanovte si významné datum

Svou poslední cigaretu típněte u příležitosti výročí svatby, narození prvního dítěte nebo vašich kulatých narozenin. Bude to pro vás jistý milník, který si budete každoročně připomínat. A za případné úspěchy se samozřejmě nezapomeňte odpovídajícím způsobem odměňovat.

Rada č. 2: Zaměřte se na výběr správné e-cigarety

Dalším krokem je výběr vhodné elektronické cigarety. Aby vám stačila, je potřeba dbát na správný model a dostatečnou kapacitu baterie, ale i vhodný clearomizér a správně vybraný e-liquid. Spousta vaperů začíná s klasickými cigaretami typu eGo. Silnější kuřáci pak postupně přecházejí k silnějším strojům a elektronickým cigaretám Joyetech nebo Eleaf.

Rada č. 3: Nepodceňujte sílu e-liquidu

Dříve platilo, že čím silnější kuřák, tím větší síla e-liquidu. Dneska je to maličko jinak. Pokud používáte výkonné MODy nebo GRIPy, pak vám postačí nejslabší e-liquid. V případě klasických eGo cigaret sáhněte po nejsilnější variantě e-liquidu. Pokud jste si pořídili e-cigaretu značky Eleaf nebo Joyetech a k tomu odpovídající clearomizér Joyetech, budete se pohybovat ve střední třídě e-liquidů.

Rada č. 4: Neházejte flintu do žita po prvním selhání

Uklouznout může kdokoli z nás. Přeci jen jsme lidé. V žádném případě se ale za nějaký ten přešlap netrestejte. Ba právě naopak! Motivujte se k pozdějším úspěchům. Cesta od cigarety k úplné abstinenci není jednoduchá. Je proto potřeba obrnit se motivací a silnou vůlí.

Spread the love